• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • 5-MeO-DALT

  Przeczytaj także...
  Tryptamina − organiczny związek chemiczny amina biogenna powszechnie występujący w organizmach żywych. In vivo jest ona syntetyzowana z tryptofanu, jako etap pośredni wytwarzania indolu oraz wielu alkaloidów.Enteogeny - w najściślejszym rozumieniu są to substancje psychoaktywne (najczęściej zawarte w roślinach psychodeliki) indukujące mistyczne i duchowe doświadczenia. W szerszym rozumieniu są to zarówno naturalne, jak i syntetyczne substancje powodujące odmienne stany świadomości podobne do tych wywołanych w szamańskich rytuałach. W niektórych kontekstach słowo enteogeny jest używane zamiennie ze słowem psychodeliki. Gordon Wasson proponował ten termin jako określenie grupy substancji psychoaktywnych.
  Substancja psychoaktywna, substancja psychotropowa – substancja chemiczna (związek chemiczny) oddziałująca na ośrodkowy układ nerwowy przez bezpośredni wpływ na funkcje mózgu, czego efektem są czasowe zmiany postrzegania, nastroju, świadomości i zachowania.

  5-Metoksy-N,N-diallilotryptamina (5-MeO-DALT) – organiczny związek chemiczny z grupy tryptamin, psychodeliczna substancja psychoaktywna. 5-MeO-DALT zostało otrzymane po raz pierwszy w 1998 roku. Jest więc stosunkowo nową substancją, nieprzebadaną w dużym stopniu. Dawkowanie według Alexandra Shulgina waha się w przedziale 12–20 mg. 5-MeO-DALT powoduje krótkie silne i gwałtowne doświadczenia enteogeniczne. W przeciwieństwie do innych środków tej grupy nie wywołuje żadnych efektów wizualnych.

  Psychodeliki (rzadko: psychedeliki) – grupa substancji psychoaktywnych (obejmująca także dysocjanty i delirianty), wywołujących zmiany percepcji, świadomości, sposobu myślenia oraz sposobu odczuwania emocji.Związki organiczne – wszystkie związki chemiczne, w skład których wchodzi węgiel, prócz tlenków węgla, kwasu węglowego, węglanów, wodorowęglanów, węglików, cyjanowodoru, cyjanków, kwasu cyjanowego, piorunowego i izocyjanowego, a także ich soli.


  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Erowid 5-MeO-DALT vault
 • Warto wiedzieć że... beta

  Alexander "Sasha" Shulgin (ur. 17 czerwca 1925) – farmakolog i wynalazca leków, znany z prowadzenia kampanii na rzecz legalizacji wybranych substancji psychoaktywnych, autor, wspólnie z żoną Ann Shulgin, dwóch książek: "PiHKAL" i "TiHKAL", w których opisał osobiste doświadczenia z eksperymentami nad fenyloetyloaminami i tryptaminami.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.007 sek.