• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • 39 i pół  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Przeczytaj także...
  Dorota Deląg (ur. 7 sierpnia 1972 w Krakowie) – polska aktorka filmowa i telewizyjna, sporadycznie występuje także w teatrze. W 1999 ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną we Wrocławiu (filię PWST w Krakowie). Młodsza siostra aktora Pawła Deląga. W 2013 urodziła córkę, Polę.Krzysztof Wieszczek (ur. w 1984 w Elblągu) - polski aktor filmowy i teatralny. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Aktor Narodowego Teatru Starego w Krakowie. Gra również w Teatrze Narodowym w Warszawie

  39 i półpolski serial komediowy, emitowany od 4 marca 2008 do 1 grudnia 2009 przez stację TVN.

  Serial był realizowany od listopada 2007 do czerwca 2009 i przedstawia perypetie mężczyzny tuż przed "czterdziestką", który przeżywa kryzys wieku średniego.

  Nielsen Media Research – międzynarodowa firma badawcza specjalizująca się w telemetrycznych badaniach oglądalności telewizji.Krzysztof Kowalewski (ur. 20 marca 1937 w Warszawie) – polski aktor filmowy, telewizyjny, teatralny i radiowy. Znany głównie z licznych ról komediowych. Na filmowym ekranie zadebiutował w 1960 w filmie Aleksandra Forda Krzyżacy, do dziś wystąpił w około 120 filmach i serialach telewizyjnych. Zagrał ponad tysiąc ról w Teatrze Polskiego Radia.

  Spis treści

 • 1 Opis fabuły
 • 1.1 Seria pierwsza
 • 1.2 Seria druga
 • 1.3 Seria trzecia
 • 2 Postacie
 • 3 Obsada
 • 3.1 Gościnnie
 • 4 Lista odcinków
 • 5 Ścieżka dźwiękowa
 • 5.1 Pierwszej serii
 • 5.2 Drugiej serii
 • 5.3 Trzeciej serii
 • 6 Nagrody
 • 7 Zobacz też
 • 8 Przypisy
 • 9 Linki zewnętrzne
 • Opis fabuły[]

  Seria pierwsza[]

  Główny bohater serialu to Dariusz Jankowski, człowiek dobiegający czterdziestki. Pewnego poranka budzi się i pragnie odmienić swoje życie – wrócić do żony, być przykładnym mężem i ojcem. Jego żona – Anna, jest jednak związana z Tomaszem Ostoją – odpowiedzialnym agentem ubezpieczeniowym. Pasją Dariusza jest muzyka, w przeszłości grał z zespole muzycznym Dirty Track. W momencie gdy decyduje się odmienić swoje życie, zrywa swoje kontakty osobiste ze znaną producentką muzyczną – Katarzyną. Pozostaje bez pieniędzy, pracy i mieszkania.

  Maciej Kozłowski właśc. Marian Kozłowski (ur. 8 września 1957 w Kargowej, zm. 11 maja 2010 w Warszawie) – polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny.T.Love – polski zespół muzyczny założony w 1982 w Częstochowie. W początkach kariery, w latach 80. XX wieku, pozostający pod wpływem punk rocka, a z upływem czasu korzystający również ze stylistyki reggae, rock and rolla, glam rocka, pop rocka.

  Główny bohater daje sobie pół roku na uporządkowanie życia i powrót do żony. Dzięki ambicji i samozaparciu udaje mu się osiągać kolejne cele – ma własne mieszkanie, zdobywa dobrą pracę w firmie chemicznej (gdzie pracuje obok żony). Osiąga również sukces jako menadżer zespołu B-27. W wyniku intrygi Katarzyny i Tomasza, Anna słyszy nieprawdziwą historię dotyczącą wożenia krasnali, według której Darek miał ją zdradzać z przygodnymi dziewczynami w pociągu linii Warszawa-Zielona Góra. Kobieta decyduje się zerwać wszelkie kontakty z byłym mężem i wziąć ślub z Tomaszem. Dariusz, w obliczu tej sytuacji, postanawia wyjechać z przyjacielem do Norwegii. Po ślubie z Anną pijany Tomasz przypadkowo "wygaduje" się żonie i opowiada jej o przygotowanej przez niego intrydze. Anna decyduje się zatrzymać Dariusza przed jego wyjazdem do Norwegii i w tym celu udaje się na Dworzec Centralny. W wyniku zbiegu okoliczności, Darek i Anna spotykają się w dworcowym areszcie.

  Stefano Terrazzino (ur. 19 sierpnia 1979 w Mannheim) – włoski tancerz, piosenkarz i aktor, obecnie pracujący w Polsce. Reprezentuje najwyższą klasę S w stylu Latynoamerykańskim.Przemysław Saleta (ur. 7 marca 1968 we Wrocławiu) − polski kick-boxer i bokser wagi ciężkiej, mistrz świata w kick-boxingu, a także mistrz Polski, Europy i interkontynentalny w zawodowym boksie, osobowość telewizyjna.

  Ostatnia scena pierwszej serii przedstawia koncert zespołu B-27, na którym obecni są prawie wszyscy bohaterowie serialu. Seria kończy się piosenką zespołu T.Love I Love You, którą wykonuje Darek Jankowski, wraz z nim na scenie jest jego "była, a obecnie przyszła żona" – Anna.

  Seria druga[]

  W drugiej serii serialu Darek Jankowski mieszka z byłą żoną oraz ich synem Patrykiem. Jest prezesem firmy muzycznej "Dirty Track", która powstała po przejęciu firmy "Warsaw Music". Katarzyna Cichocka jest jego pracownicą. Anna, która dalej pracuje w Festerze, wzięła już rozwód z Tomaszem. W drugiej serii Darek dowiaduje się, że ma córkę. Amanda/Chelsea ma 19 lat i do tej pory mieszkała w Kanadzie. Ma z nią same kłopoty do czasu, gdy załatwia jej pracę pogodynki. W ostatnim odcinku drugiej serii Paula cieszy się z narodzin synka. Darek zły na siebie i swoje życie, podczas nocy sylwestrowej, spada z mostu. Na szczęście wszystko widzi Tomasz, który dzwoni po karetkę oraz Anię przebywającą aktualnie w Estonii. Wraca ona jednak do szpitala, gdzie oświadcza się Darkowi i dzieli się nowiną o dziecku, którego oczekuje. Na wspólnej kolacji rodzinnej Darek i Ania ogłaszają, iż ponownie się pobierają oraz, że Ania jest w 3 miesiącu ciąży. Po wyjściu z restauracji dowiadują się niespodziewanej nowiny: Marta i Patryk także będą mieli dziecko.

  Dorota Wellman z domu Owczuk (ur. 2 marca 1961 w Warszawie) – polska dziennikarka, prezenterka i producentka programów telewizyjnych i radiowych.Jakub Strzelecki (ur. 25 stycznia 1985 w Bielsku-Białej) – polski aktor. Absolwent Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi. Od 2000 aktor Teatru "Druga Strefa" w Warszawie.

  Seria trzecia[]

  brak opisu

  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.
  Maria Maj (ur. 14 grudnia 1948 w Międzylesiu) – polska aktorka teatralna i filmowa. Jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Łodzi.
  Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).
  Anna Przybylska (ur. 26 grudnia 1978 w Gdyni) – polska aktorka oraz fotomodelka. Pierwsza polska aktorka, która została międzynarodową twarzą kosmetyków marki Astor.
  Pierwszy album koncertowy "nowego" T.Love. Został nagrany w 1993 roku, a wydany rok później. Promowały go piosenki zrealizowane w studiu już bez udziału Janka Benedka: I love you i Syn miasta, pozwoliły one płycie dobrze się sprzedać. Na płycie znajdują się najsłynniejsze piosenki grupy w wydaniu koncertowym - IV LO, Warszawa czy King, a także covery - Boba Marleya - No woman no cry i The Doors - People are strange.
  Andrzej Zaborski, także Andrzej Beja-Zaborski, Andrzej Zaborski-Beya (ur. 7 marca 1951 w Wałbrzychu) – polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny; także reżyser teatralny. Obecnie mieszka w Białymstoku. Absolwent PWST w Warszawie Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku.
  January Brunov (znany również jako January Brunzlow, ur. 12 lutego 1964 w Nowej Rudzie) – polski aktor, znany m.in. jako współgospodarz (razem z Darią Trafankowską) programu Szalone liczby oraz jako głos Ludwiczka w polskiej wersji kreskówki Świat według Ludwiczka. Od 1998 jest współwłaścicielem firmy producenckiej.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.038 sek.