• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • 39. Festiwal Filmowy w Gdyni  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Magdalena Łazarkiewicz de domo Holland (ur. 6 czerwca 1954 w Warszawie) – polska reżyserka i scenarzystka, córka Ireny Rybczyńskiej i Henryka Hollanda, siostra Agnieszki Holland, wdowa po reżyserze Piotrze Łazarkiewiczu oraz matka kompozytora Antoniego Gross-Łazarkiewicza.Olga Tokarczuk (ur. 29 stycznia 1962 w Sulechowie) – polska pisarka, eseistka, autorka scenariuszy, poetka, psycholog, laureatka Nagrody Literackiej Nike (2008).

  39. Festiwal Filmowy w Gdyni 2014 – 39. edycja festiwalu filmowego, do 2011 r. noszącego nazwę Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Odbył się w dniach 15-20 września 2014.

  Wielka Nagroda „Złotych Lwów” trafiła do rąk Łukasza Palkowskiego za film Bogowie. W gronie zwycięzców znaleźli się także m.in. Wojciech Smarzowski, który otrzymał „Srebrne Lwy” za Pod Mocnym Aniołem, Władysław Pasikowski nagrodzony za reżyserię filmu Jack Strong, Zofia Wichłacz i Tomasz Kot za najlepsze role aktorskie. Laureatem „Platynowych Lwów” za całokształt twórczości został reżyser Sylwester Chęciński.

  Małgorzata Zajączkowska (ur. 31 stycznia 1956 w Warszawie) – polska aktorka teatralna i filmowa, absolwentka warszawskiej PWST. Debiutowała w Teatrze Narodowym za dyrekcji Adama Hanuszkiewicza. Uczyła w warszawskiej Akademii Teatralnej i w Studio Teatralnym przy Teatrze Żydowskim.Maria Sadowska (ur. 27 czerwca 1976 roku w Warszawie) – polska scenarzystka i reżyser, a także piosenkarka wykonująca muzykę jazz, pop, funk i elektroniczną. Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV.

  Repertuar[ | edytuj kod]

  Konkurs Główny[ | edytuj kod]

  1. Bogowie – reż. Łukasz Palkowski
  2. Fotograf – reż. Waldemar Krzystek
  3. Hardkor Disko – reż. Krzysztof Skonieczny
  4. Jack Strong – reż. Władysław Pasikowski
  5. Jeziorak – reż. Michał Otłowski
  6. Kebab i horoskop – reż. Grzegorz Jaroszuk
  7. Miasto 44 – reż. Jan Komasa
  8. Obietnica – reż. Anna Kazejak
  9. Obywatel – reż. Jerzy Stuhr
  10. Onirica - Psie Pole – reż. Lech Majewski
  11. Pod Mocnym Aniołem – reż. Wojciech Smarzowski
  12. Sąsiady – reż. Grzegorz Królikiewicz
  13. Zbliżenia – reż. Magdalena Piekorz

  Konkurs Młodego Kina[ | edytuj kod]

  1. 44 – reż. Aleksandra Górecka
  2. Albert – reż. Daniel Wawrzyniak
  3. Bóg zapłać – reż. Jakub Radej
  4. Całe mnóstwo miłości – reż. Bartłomiej Kaczmarek
  5. Chce mi się pić – reż. Emi Mazurkiewicz
  6. Delegacja – reż. Arkadiusz Bartosiak
  7. Dom Opieki – reż. Jakub Stolecki, Antonio Galdamez
  8. Fragmenty – reż. Agnieszka Woszczyńska
  9. Gorzko, gorzko! – reż. Julia Rogowska, Magdalena Załęcka
  10. Gównojady – reż. Agata Wojcierowska
  11. Konstelacje – reż. Aniela Gabryel
  12. Larp – reż. Kordian Kądziela
  13. Lato Miłości – reż. Marcin Filipowicz
  14. Lena i ja – reż. Kalina Alabrudzińska
  15. Mały palec – reż. Tomasz Cichoń
  16. Mleczny brat – reż. Vahram Mkhitaryan
  17. Mocna kawa wcale nie jest taka zła – reż. Aleksander Pietrzak
  18. Mr. Bad Luck – reż. Bruno Brejt
  19. Naturalni – reż. Kristoffer Rus
  20. Sandland – reż. Bartłomiej Żmuda
  21. Sierpień – reż. Tomasz Ślesicki
  22. Skanonizacja – reż. Jan Grobliński
  23. Syjamscy – reż. Joaquin Del Paso
  24. Trzeci pokój – reż. Suk-Hwa Hong
  25. Źle nam z oczu patrzy – reż. Arkadiusz Biedrzycki
  Grzegorz Jankowski (ur. 26 września 1973 w Warszawie) – polski reżyser filmowy i telewizyjny, scenarzysta, dokumentalista. Reżyser filmu Polskie gówno, pomysłodawca i współscenarzysta filmu Chrzest. Reżyser programów telewizyjnych Po godzinach, Łossskot, Siara w kuluarach oraz cyklu dokumentalnego Szlakiem Kolberga. Mikołaj Trzaska (ur. 7 kwietnia 1966 w Gdańsku) – polski muzyk. Kompozytor, saksofonista, klarnecista i lider bądź współlider zespołów Miłość, Łoskot, The Users, NRD, Gdańskie Słoniki, Masło i wielu innych. Jest autorem muzyki do spektakli teatralnych oraz filmów dokumentalnych i fabularnych. Razem z żoną Aleksandrą Trzaską prowadzi wydawnictwo Kilogram Records.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Bogowie – polski film biograficzny z 2014 roku w reżyserii Łukasza Palkowskiego, zrealizowany na podstawie scenariusza Krzysztofa Raka. Bohaterem filmu jest Zbigniew Religa (odtwórca roli – Tomasz Kot), który przeprowadził w 1985 roku pierwszą udaną w Polsce transplantację serca. Film śledzi dokonania Religi w latach 80. XX wieku, zmierzające do owej transplantacji wbrew skostniałej biurokracji służby zdrowia okresu Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej.
  Lech Majewski (ur. 30 sierpnia 1953 w Katowicach) – polski reżyser filmowy i teatralny, pisarz, poeta i malarz. Członek Gildii Reżyserów Amerykańskich i Europejskiej Akademii Filmowej. Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz na Wydziale Reżyserii PWSFTviT w Łodzi.
  Jerzy Oskar Stuhr (ur. 18 kwietnia 1947 w Krakowie) – polski aktor filmowy i teatralny, profesor sztuki oraz reżyser, z wykształcenia także polonista.
  Sebastian Fabijański (ur. 14 czerwca 1987 w Warszawie) – polski aktor. Studiował w Wyższej Szkole Komunikowania i Mediów Społecznych w Warszawie, w PWST w Krakowie a obecnie w Akademii Teatralnej w Warszawie. Popularność przyniosły mu seriale Tancerze i Linia życia, w których grał pierwszoplanowe role. Akson Studio zrealizował serial Misja Afganistan, w którym również został obsadzony w pierwszoplanowej roli a przygotowania aktorów (z zakresu "wojskowości") prowadzili m. innymi byli żołnierze jednostki GROM i żołnierze 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej, w której "barwach" aktorzy wystąpują w serialu.
  Magdalena Piekorz (ur. 2 października 1974 w Sosnowcu) – reżyser i scenarzystka filmowa i teatralna, doktor sztuki filmowej.
  Jack Strong – polski thriller polityczny z 2013 w reżyserii Władysława Pasikowskiego, stanowiący opowieść o życiu Ryszarda Kuklińskiego.
  Krzysztof Skonieczny (ur. 1 października 1983 w Ząbkowicach Śląskich) – polski aktor teatralny i filmowy, niezależny reżyser teatralny i filmowy, scenarzysta, twórca teledysków, performer, autor wideoprojekcji, zainteresowany interdyscyplinarnym podejściem do sztuki. Laureat wyróżnień w różnych dziedzinach. Pochodzi z Wrocławia, mieszka w Warszawie.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.024 sek.