• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • 30 Seconds to Mars  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Tim Kelleher (ur. 4 października 1980 r.) muzyk, niegdyś basista zespołu My Darling Murder. Koncertował z amerykańską grupą rocka alternatywnego 30 Seconds to Mars, lecz nie był jej oficjalnym członkiem.Śpiew – czynność polegająca na wytwarzaniu dźwięków o charakterze muzycznym za pomocą głosu. Każda osoba potrafiąca mówić potrafi też śpiewać, ponieważ śpiew pod wieloma względami jest jedynie formą przedłużonej mowy.

  Thirty Seconds to Mars – amerykański zespół rockowy założony w 1998 roku przez aktora i wokalistę Jareda Leto i jego starszego brata, który jest perkusistą, Shannona.

  Spis treści

 • 1 Historia
 • 2 Logo
 • 3 Muzycy
 • 4 Dyskografia
 • 5 Nagrody i wyróżnienia
 • 6 Przypisy
 • 7 Linki zewnętrzne
 • Historia[]

  Grupa zaczynała jako mały rodzinny projekt. W 2003 roku dołączył gitarzysta Tomo Miličević (poprzedni dwaj gitarzyści – Kevin Drake i Solon Bixler odeszli zanim zespół zaczął koncertować). W zespole grał również Matt Wachter, który w 2007 roku odszedł, aby więcej czasu spędzać z rodziną.

  Kerrang! – brytyjski tygodnik muzyczny (zawiera informacje dotyczące głównie rocka i metalu). Publikowany przez wydawnictwo Bauer Consumer Media. Organizuje coroczne gale rozdania nagród, przyznawanych w kilkunastu kategoriach. Jest to również nazwa kanału tv prezentującego muzykę rockową i gatunki jej pokrewne.NASA (National Aeronautics and Space Administration) (pl. Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej) – agencja rządu Stanów Zjednoczonych odpowiedzialna za narodowy program lotów kosmicznych, ustanowiona 29 lipca 1958 r. na mocy National Aeronautics and Space Act, zastępując poprzednika – National Advisory Committee for Aeronautics. Jest wydziałem Departamentu Obrony USA i jest mu bezpośrednio podległa.

  W wywiadzie dla Virgin Records, zespół wyznał, że nazwa „30 Seconds To Mars” jest zaczerpnięta z artykułu profesora Harvardu, który twierdzi, że postęp jest tak duży, że jeszcze za naszego życia podróż na inne planety zajmie nam tylko kilkadziesiąt sekund.

  Pierwszy album zespołu nazwany „30 Seconds To Mars”, wyprodukowany przez Boba Ezrina został wydany w 2002 roku i sprzedał się w ilości ok. 200,000 egzemplarzy. Ich drugi album „A Beautiful Lie” został wydany 30 sierpnia 2005 roku. Został on wyprodukowany przez Josha Abrahama, który wcześniej współpracował m.in. z zespołami Linkin Park czy Velvet Revolver. Ponieważ album „A Beautiful Lie” wyciekł do sieci pięć miesięcy przed datą jego wydania, zespół zdecydował się dodać do niego dwie dodatkowe piosenki: „Battle Of One” i „Hunter” (cover piosenki Björk). W celu wypromowania albumu, zespół zdecydował się dołączyć do dwunastu egzemplarzy tzw. „golden tickets”, bilety, których posiadacz miał zapewnione darmowe wejście na wszystkie koncerty 30 Seconds To Mars, a także wejście za kulisy. „A Beautiful Lie” został sprzedany w liczbie miliona kopii i otrzymał status platynowej płyty.

  Dyskografia 30 Seconds to Mars - zespołu wykonującego rock progresywny powstałego w 1998, składa się albumów studyjnych, mini albumów i singli. Debiutancki album 30 Seconds to Mars 30 Seconds to Mars został wydany w roku 2002. Miał on nosić nazwę jednego z utworów - Welcome to the Universe, jednakże producent zanegował ten pomysł.Matthew Walter Wachter, (ur. 5 stycznia 1976 r. w Pottsville, ). Basista Matt Wachter opuścił grupę 30 Seconds To Mars, aby móc spędzać więcej czasu z rodziną. Aktualnie Matt jest basistą zespołu Angels & Airwaves.

  31 sierpnia 2006 zespół dostał nagrodę stacji MTV2 za najlepszy teledysk („The Kill”). 29 kwietnia 2007 na MTV Australia Video Music Awards, grupa odebrała dwie nagrody w kategoriach „Najlepszy rockowy teledysk” oraz „Teledysk roku” ponownie za „The Kill”.

  W październiku 2006 zespół rozpoczął trasę koncertową sponsorowaną przez MTV2. 20 listopada odbyła się premiera teledysku „From Yesterday”. Wideoklip ten jest pierwszym amerykańskim teledyskiem nagranym w Chinach oraz najdroższym nagranym klipem do tej pory.

  Rock (ang. skała, kołysać się) – ogólna nazwa całego szeregu stylów muzycznych, wywodzących się z rock and rolla oraz rhythm and bluesa i bluesa. Sama nazwa "rock" jest właściwie skrótem od "rock and roll", choć można uznawać owe dwa pojęcia za odmienne od siebie gatunki muzyczne. Wszystkie style rockowe charakteryzują się brzmieniem opartym na różnego rodzaju gitarach (zwykle elektrycznych, elektrycznych basowych) i perkusji, z wyraźnie zarysowanym rytmem i śpiewem, wywodzącym się z bluesa, oraz sposobem wolnej improwizacji w trakcie grania utworów, wywodzącym się z jazzu. Ważną cechą muzyki rockowej, nieobecną w muzyce poważnej, jest zespołowość w procesie tworzenia; muzyka jest bowiem tworzona zespołowo i trudna do odtworzenia, gdy nie jest grana przez oryginalny zespół (zob. tribute band), często jest też zespołowo komponowana. Niekiedy w sposób dynamiczny, kiedy to zainicjowany motyw muzyczny w serii jamów przetwarzany jest w utwór, który w swej końcowej fazie rzadko przypomina swą wyjściową formę. W muzyce rockowej, podobnie jak w jazzie, kompozytor i wykonawca to najczęściej ta sama osoba lub grupa osób, a komponowanie i wykonywanie muzyki są często jednym procesem.Dita von Teese (ur. jako Heather Renée Sweet 28 września 1972 w Rochester, Michigan) − amerykańska aktorka filmowa i burleskowa, modelka.

  Wiosną 2007 roku grupa wystąpiła na festiwalach Roskilde, Rock am Ring, Pinkpop oraz Download. Następnie zespół zaczął przygotowania do ich trzeciej płyty. 30 stycznia 2008 pojawił się nowy teledysk do piosenki „A Beautiful Lie”. Jest to pierwszy teledysk w historii nakręcony na Grenlandii.

  1 listopada 2007 zespół zdobył nagrodę MTV Europe Music Awards w kategorii „Najlepszy zespół rockowy”. 21 grudnia grupa odebrała nagrodę w plebiscycie telewizji Fuse „Best Of 2007 Award” pokonując zespół Korn 7 milionami głosów.

  Grenlandia (gren. Kalaallit Nunaat, duń. Grønland) – autonomiczne terytorium zależne Danii położone na wyspie o tej samej nazwie w Ameryce Północnej, o obszarze 2175,6 tys. km² (największa wyspa na świecie), pokrytej w 84% przez lądolód (341,7 tys. km² jest wolnych od lodu) i o ludności 57 695 (według stanu z lipca 2012). Przeważającą część (89%) mieszkańców Grenlandii stanowią Inuici.30 Seconds To Mars - pierwsza płyta zespołu 30 Seconds to Mars. Album został wydany 27 sierpnia 2002 roku nakładem wytwórni Immortal Records. Płyta promowana była przez dwa single "Capricorn (A Brand New Name)" oraz "Edge of the Earth".

  2 sierpnia 2008 roku zespół zdobył nagrodę MTV Asia Awards w kategorii „Video Star” za utwór „A Beautiful Lie”. 6 listopada 2008 roku zespół zwyciężył w kategoriach „Rock Out” i „Video Star” MTV Europe Music Awards. W tym samym roku zespół otrzymał nagrody „Kerrang! Awards” w kategoriach „Best International Band” i „Bets Single” za teledysk „From Yesterday”.

  A Beautiful Lie - drugi album zespołu 30 Seconds to Mars. Amerykańska premiera albumu odbyła się 30 sierpnia 2005 roku, a europejska 2 lata później 26 lutego 2007.McKayla Rose Maroney, (ur. 9 grudnia 1995 w Aliso Viejo, Kalifornii) – amerykańska gimnastyczka, dwukrotna medalistka olimpijska z Londynu.

  29 lipca 2010 zespół ponownie otrzymał nagrodę „Kerrang! Awards” w kategorii „Best International Band”. 7 listopada podczas gali MTV EMA 2010 w Madrycie 30 Seconds to Mars zwyciężyli w kategorii „Best Rock”, pokonując m.in.: Muse, Linkin Park i Kings of Leon zaś 12 września na gali MTV VMA 2010 w Los Angeles zespół zwyciężył w kategorii „Best Rock Video of the Year” za teledysk „Kings and Queens”. Na wręczenie statuetek 30 Seconds to Mars przybyli rowerami. Podczas MTV EMA 2011 w Belfaście zespół zgarnął dwie nagrody - pierwszą, dla najlepszego zespołu alternatywnego oraz drugą za najlepsze MTV World Stage roku 2011. W 2014 na gali MTV EMA zespół zwyciężył ponownie w kategorii „Best Alternative”.

  MTV Europe Music Awards (MTV: EMA) – gala muzyczna tworzona przez stację telewizyjną MTV Europe i w jej europejskich oddziałach. Transmitowana jest na żywo przez MTV Europe, MTVNHD, oddziały lokalne MTV w Europie, MTV Base Africa jak i w internecie, oglądana rokrocznie przez miliard ludzi. Odbywa się od 1994 roku w różnych krajach Europy.Język polski (polszczyzna) – język naturalny należący do grupy zachodniosłowiańskich (do których należą również czeski, słowacki, kaszubski, dolnołużycki, górnołużycki i wymarły połabski), stanowiących część rodziny indoeuropejskiej.

  7 grudnia 2011 zespół pobił Rekord Guinnessa w kategorii „Najdłuższa trasa koncertowa zespołu rockowego” grając 309 koncertów w ciągu dwóch lat.

  21 maja 2013 roku ukazał się czwarty album studyjny grupy, zatytułowany Love Lust Faith + Dreams. Producentami krążka są Jared Leto i Steve Lillywhite. W ramach promocji wydawnictwa zrealizowano teledysk do utworu „Up In The Air”, którego światowa premiera odbyła się 18 marca tego samego roku. W klipie wystąpili : Dita von Teese, McKayla Maroney, Neil Strauss, Ashley Smith, Jordan Wieber, Maxwell Snow, Anastasia Krivosheeva, Harlow Von Brethren czy Natalie Loren. Pierwsza kopia singla została wysłana w kosmos z Cape Canaveral na Florydzie. Singel poszybował na pokładzie rakiety Falcon 9 przenoszącej kapsułę Dragon i wylądował na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Operację przeprowadziła NASA we współpracy z firmą SpaceX. 2 maja 2013 opublikowany został drugi utwór promujący płytę, zatytułowany „Conquistador”.

  Korn (pisownia stylizowana: KoЯn) – amerykańska grupa muzyczna wykonująca nu metal. Powstała w 1993 roku w Bakersfield w stanie Kalifornia po rozwiązaniu formacji L.A.P.D.. Według danych z 2009 roku zespół sprzedał 16 mln płyt w Stanach Zjednoczonych oraz 32 mln na całym świecie. Grupa sześciokrotnie nominowana do nagrody amerykańskiego przemysłu fonograficznego Grammy została nagrodzona dwukrotnie. W 1999 roku za utwór "Freak on a Leash" i w 2002 roku za kompozycję "Here to Stay".Księga rekordów Guinnessa (ang. Guinness Book of Records) – informator wydawany corocznie przez firmę Guinness, zawierający udokumentowane rekordy świata, zarówno naturalne, jak i osiągnięte przez ludzi.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Shannon Christopher Leto (ur. 9 marca 1970 w Bossier City, Luizjana, USA) – współzałożyciel i perkusista grupy 30 Seconds to Mars. Jest starszym bratem aktora i muzyka, Jareda Leto.
  Cover – nowa aranżacja, interpretacja istniejącego utworu muzycznego odtwarzana przez wykonawcę, który nie jest jego pierwotnym, znanym wykonawcą.
  Tomislav "Tomo" Miličević (ur. 3 września 1979 w Sarajewie) - chorwacki gitarzysta zespołu 30 Seconds to Mars. Z wykształcenia jest kucharzem i cukiernikiem. Specjalizował się w przygotowywaniu tortów weselnych. Przez kilka lat po ukończeniu szkoły pracował jako menadżer restauracji. Do zespołu 30 Seconds to Mars dołączył w 2003 roku. Brał udział w nagrywaniu drugiej płyty zespołu zatytułowanej A Beautiful Lie.
  This Is War – trzeci album studyjny amerykańskiego zespołu rockowego 30 Seconds to Mars, który ukazał się na rynku 4 grudnia 2009. This Is War jest pierwszym albumem studyjnym od 2005 r. ("A Beautiful Lie"). Polska premiera albumu: 8 grudnia 2009.
  Aktor (łac. agere – działać) – osoba odgrywająca za pomocą szczególnego zachowania, technik cielesnych i głosowych rolę w teatrze lub w filmie. Od zwykłego człowieka odróżnia go ze strony samego aktora świadomość gry, ze strony widzów – szczególny sposób traktowania osoby jako aktora. Wobec widza istnieje na sposób dwoisty, jako odtwarzana postać, w którą się tymczasowo wciela, i zarazem jako żywy człowiek, posiadający własną rzeczywistą tożsamość i biografię.
  Linkin Park – amerykańska grupa muzyczna wykonująca szeroko pojętą muzykę rockową. Zespół powstał w 1996 roku w Los Angeles.
  Braxton Olita (ur. 17 września 1985 w Honolulu) – amerykański muzyk i wokalista, obecnie mieszkający w Ewa Beach na Hawajach. Syn Kito i Janice Marie Villarreal Olita, uczęszczał do James Campbell High School w Ewa Beach.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.036 sek.