• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • 2 Become 1  Podstrony: 1 [2] [3]
  Przeczytaj także...
  Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.Mel B lub Melanie B, właśc. Melanie Brown (ur. 29 maja 1975 w Leeds) – brytyjska piosenkarka, aktorka i prezenterka telewizyjna, była wokalistka Spice Girls (pod pseudonimem Scary Spice).

  2 Become 1 – piosenka brytyjskiej żeńskiej grupy muzycznej Spice Girls, po raz pierwszy wydana na singlu w 1996 roku. Została napisana podczas pierwszych prób zespołu przez członkinie oraz Matta Rowe’a i Richatda Stannarda, którzy zajęli się także produkcją singla. Utwór znalazł się najpierw na albumie Spice (1996). Tekst został zainspirowany bliską relacją wokalistki Geri Halliwell i Rowe’a podczas pisania piosenki.

  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Geri Halliwell, właśc. Geraldine Estelle Halliwell (ur. 6 sierpnia 1972 w Watford) - angielska wokalistka. Jej matka jest Hiszpanką, a ojciec pochodzi ze Szwecji. Ma 2 braci i 2 siostry. Studiowała Literaturę Angielską i Finanse. Ma córkę Bluebell Madonnę.

  „2 Become 1” jest balladą w stylu pop, z aranżacją smyczkową w tle. Tekst skupia się na bliskiej więzi dwóch kochanków, a także subtelnie dotyka tematu antykoncepcji i jej znaczenia w seksualnych relacjach młodych ludzi.

  Teledysk nakręcony do piosenki z inicjatywy Big TV! prezentował grupę śpiewającą na tle filmu poklatkowego ukazującego Times Square w Nowym Jorku. Wideo było w rzeczywistości nagrane w studiu w Londynie, a później dopracowane za pomocą techniki komputerowej.

  Wydany jako trzeci singel grupy w grudniu 1996, utwór był chwalony przez krytyków i odniósł duży sukces komercyjny, zdobywając szczyt listy przebojów w Wielkiej Brytanii na trzy tygodnie. Był to także pierwszy świąteczny singel numer jeden zespołu w rodzinnym kraju. W lipcu 1997 piosenka została wydana w Stanach Zjednoczonych, gdzie osiągnęła 4. miejsce na liście Billboard Hot 100 i otrzymała złoty certyfikat. W innych krajach piosenka dostawała się do pierwszej dziesiątki najpopularniejszych singli. „2 Become 1” okrzyknięto Piosenką Roku na ASCAP London Music Awards.

  Antykoncepcja (anty "przeciw", łac. conceptio "poczęcie") – zbiór różnorodnych metod mających na celu niedopuszczenie do zapłodnienia przez plemnik komórki jajowej, lub implantacji zarodka w jamie macicy. Podział sposobów zapobiegania ciąży opiera się na mechanizmach ich działania. Wykorzystanie zmian fizjologicznych podczas cyklu miesiączkowego kobiety charakteryzuje tzw. metody naturalne. Hamowanie owulacji stanowi cel antykoncepcji hormonalnej. Uniemożliwienie kontaktu gamet – metod mechanicznych i chirurgicznych. Z kolei uniemożliwienie implantacji już zapłodnionej komórki jajowej jest domeną niektórych metod antykoncepcji hormonalnej.Victoria Caroline Beckham z domu Adams (ur. 17 kwietnia 1974 w Hertfordshire w Anglii) – brytyjska piosenkarka, autorka tekstów, aktorka i tancerka, w późniejszym czasie projektantka mody i perfum. Na świecie znana głównie jako celebrytka.

  Wersje utworu[ | edytuj kod]

 • Najpopularniejsza wersja, w której zwrotki śpiewają Mel B, Mel C, Emma Bunton i Victoria Beckham, pojawiła się na singlu. W wersji, którą umieszczono na albumie Spice, zamiast Beckham śpiewa Geri Halliwell. Tekst jest też wtedy zmieniony, z „Once again if we endeavor/Love will bring us back together/Take it or leave it (x2)” na „Any deal that we endeavor/Boys and girls feel good together/Take it or leave it (x2)”.
 • „Seremos Unos Los Dos” to hiszpańska wersja „2 Become 1” i jedyna obcojęzyczna piosenka grupy, nie licząc hiszpańskiej zwrotki w „If U Can't Dance”. W utworze można usłyszeć głównie wokal Halliwell, która ma hiszpańskie korzenie.
 • Spice Girls – brytyjska żeńska grupa muzyczna założona około 1994 roku, popularna głównie w drugiej połowie lat 90. XX wieku.Billboard (The International Music-Record-Tape Newsweekly) – amerykański tygodnik poświęcony przemysłowi muzycznemu w Stanach Zjednoczonych.


  Podstrony: 1 [2] [3]
  Warto wiedzieć że... beta

  Londyn (ang. London) – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii.
  Spice – album muzyczny z 1996 roku, brytyjskiej dziewczęcej grupy wokalnej Spice Girls. Jest to pierwsza płyta z zespołu, którą reprezentowało 5 hitowych singli, zajmujących wówczas pierwsze miejsca list przebojów.
  Nowy Jork (ang. City of New York, również New York, New York City) – najludniejsze miasto w Stanach Zjednoczonych, a zarazem centrum jednej z najludniejszych aglomeracji na świecie. Nowy Jork wywiera znaczący wpływ na światowy biznes, finanse, media, sztukę, modę, badania naukowe, technologię, edukację oraz rozrywkę. Będąc między innymi siedzibą Organizacji Narodów Zjednoczonych, stanowi ważne centrum spraw międzynarodowych i jest powszechnie uważany za kulturalną stolicę świata.
  Emma Lee Bunton (ur. 21 stycznia 1976 w Barnet, Hertfordshire) – brytyjska piosenkarka, autorka tekstów i aktorka. Znana głównie jako członkini zespołu muzycznego Spice Girls, gdzie była znana pod pseudonimem Baby Spice. W 2006 roku brała udział w IV edycji brytyjskiego Tańca z gwiazdami gdzie zajęła 3 miejsce. Jej partnerem był Darren Bennett. Emma jest również kibicem piłki nożnej - dopinguje londyński zespół Tottenham Hotspur.
  Film poklatkowy, fotografia poklatkowa − technika pozwalająca lepiej zobaczyć procesy zbyt powolne dla ludzkiej percepcji. Polega na wykonywaniu zdjęć w (stosunkowo) dużych odstępach czasu a następnie wyświetlanie ich w przyśpieszonym tempie. W ten sposób procesy trwające w rzeczywistości całymi godzinami, czy nawet dniami można obejrzeć w kilkanaście sekund.
  Muzyka pop – ogólnie muzyka popularna, termin ten jest jednak wieloznaczny, w najszerszym sensie oznacza każdy rodzaj muzyki rozrywkowej, niezależnie od jej charakteru.
  Times Square (plac Times) – plac na Manhattanie w Nowym Jorku znajdujący się na skrzyżowaniu Broadwayu i alei Siódmej, rozciągający się od ulicy 42 do ulicy 47. W Stanach Zjednoczonych jest tym, czym Plac Czerwony w Moskwie, Pola Elizejskie w Paryżu czy plac Trafalgar w Londynie. Jest to jedna z ikon Nowego Jorku oraz centrum światowego handlu oraz mody, słynie z dużej ilości oświetlenia.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.017 sek.