• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • 28 lipca  Podstrony: [1] [2] [3] 4
  Przeczytaj także...
  Jair da Rosa Pinto (Jair, ur. 21 marca 1921 w Quatis, zm. 28 lipca 2005 w Rio de Janeiro), brazylijski piłkarz, napastnik, pomocnik. Srebrny medalista MŚ 50.Josh Prenot (ur. 28 lipca 1993 w Sedalii) – amerykański pływak specjalizujący się w stylu klasycznym i zmiennym, wicemistrz olimpijski z 2016 roku, wicemistrz świata na krótkim basenie.
  Przypisy[ | edytuj kod]


  Podstrony: [1] [2] [3] 4  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Nagroda Nobla w dziedzinie fizjologii lub medycyny (szw. Nobelpriset i fysiologi eller medicin) – jest nagrodą przyznawaną corocznie przez Instytut Karolinska za wyjątkowe osiągnięcia naukowe z różnych dziedzin fizjologii lub medycyny. Jest jedną z pięciu Nagród Nobla ustanowionych w testamencie przez Alfreda Nobla (zm. w 1896 roku). Jak zapisał on w swoim testamencie, nadzór nad nagrodą sprawuje Fundacja Noblowska, a przyznawana jest ona przez zgromadzenie wybierane przez Instytut Karolinska. Określana potocznie jako „Nagroda Nobla z medycyny”, w rzeczywistości była precyzyjnie opisana przez Nobla w jego testamencie, jako nagroda z „fizjologii lub medycyny”. Z tego powodu może być przyznana w każdej ze szczegółowych dziedzin obu tych nauk. Pierwszym laureatem nagrody był w roku 1901 Niemiec Emil Adolf von Behring.
  Raoul Stojsavljevic (ur. 28 lipca 1887 Innsbruck, zm. 2 września 1930 koło Garmisch-Partenkirchen) – wojskowy z armii austro-węgierskiej, major, pilot, as myśliwski z okresu I wojny światowej.
  Medal Sprawiedliwy wśród Narodów Świata (transkrypcja z hebrajskiego: Chasid Umot ha-Olam, חסיד אומות העולם) – najwyższe izraelskie odznaczenie cywilne nadawane nie-Żydom, przyznawane przez Instytut Pamięci Męczenników i Bohaterów Holocaustu Jad Waszem w Jerozolimie.
  Grzegorz Króliczak (ur. 28 lipca 1970) – polski filozof i neurokognitywista, doktor habilitowany nauk humanistycznych, profesor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Kieruje Laboratorium Badania Działań i Poznania w Instytucie Psychologii UAM.
  Ilja Władisławowicz Blizniuk, ros. Илья Владиславович Близнюк, ukr. Ілля Владиславович Близнюк, Illa Władysławowicz Błyzniuk (ur. 28 lipca 1973 w Zaporożu, Ukraińska SRR) – rosyjski piłkarz pochodzenia ukraińskiego, grający na pozycji bramkarza, były reprezentant Ukrainy, trener piłkarski.
  Boeing 747 – samolot pasażerski szerokokadłubowy dalekiego zasięgu, produkowany przez Boeing Company, potocznie nazywany Jumbo Jet – ustępując Airbusowi A380 i An-225 jest jednym z największych samolotów odrzutowych na świecie, mogącym zabrać na pokład, w zależności od wersji i konfiguracji, od 366 do 568 pasażerów. Istnieją także wersje towarowe (ang.: cargo), nie zabierające pasażerów, oraz wersje pół-pasażerskie zabierające duży ładunek i 220 pasażerów. Jest to samolot czterosilnikowy (certyfikowany do lotu - w razie awarii - na tylko trzech silnikach), a jego cechą charakterystyczną jest "garb", w którym mieści się górny pokład samolotu.
  Charles West Cope (ur. 28 lipca 1811 w Leeds, zm. 21 sierpnia 1890 w Bournemouth) – angielski malarz epoki wiktoriańskiej.

  Reklama

  Czas generowania strony: 1.356 sek.