• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • 27 września  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Martino Lettieri (ur. 27 września 1957 w Bari) – były kanadyjski piłkarz pochodzenia włoskiego występujący na pozycji bramkarza.José Fenollosa Alcayna (ur. 16 marca 1903 w Rafelbunyol, zm. 27 września 1936 w Sagunto) – błogosławiony Kościoła katolickiego.
  Warto wiedzieć że... beta

  Nagroda Nobla w dziedzinie fizjologii lub medycyny (szw. Nobelpriset i fysiologi eller medicin) – jest nagrodą przyznawaną corocznie przez Instytut Karolinska za wyjątkowe osiągnięcia naukowe z różnych dziedzin fizjologii lub medycyny. Jest jedną z pięciu Nagród Nobla ustanowionych w testamencie przez Alfreda Nobla (zm. w 1896 roku). Jak zapisał on w swoim testamencie, nadzór nad nagrodą sprawuje Fundacja Noblowska, a przyznawana jest ona przez zgromadzenie wybierane przez Instytut Karolinska. Określana potocznie jako „Nagroda Nobla z medycyny”, w rzeczywistości była precyzyjnie opisana przez Nobla w jego testamencie, jako nagroda z „fizjologii lub medycyny”. Z tego powodu może być przyznana w każdej ze szczegółowych dziedzin obu tych nauk. Pierwszym laureatem nagrody był w roku 1901 Niemiec Emil Adolf von Behring.
  Ádám Bogdán (ur. 27 września 1987 w Budapeszcie) - piłkarz węgierski. Jest bramkarzem, obecnie gra w klubie Bolton Wanderers.
  Peszawar (ang. Peshawar, urdu پشاور, Paśawar) – miasto w północnym Pakistanie liczące około 1 439 205 mieszkańców (2010). Stolica Chajber Pasztunchwa (d. Północno-Zachodniej Prowincji Pogranicznej).
  Jan Karol Chodkiewicz herbu własnego (ur. 1560, zm. 24 września 1621 r. w Chocimiu) – hetman wielki litewski od 1605, hetman polny litewski od 1600, wojewoda wileński od 1616, starosta generalny żmudzki od 1599, w 1596 mianowany podczaszym litewskim, hrabia na Szkłowie, Nowej Myszy i Bychowie, pan na Mielcu i Kraśniku (w latach 1593-1611). Jeden z najwybitniejszych europejskich dowódców wojskowych początku XVII w.
  Walter Jeklin (ur. 27 września 1969 w mieście Šempeter pri Gorici) – słoweński koszykarz podczas swojej kariery sportowej występujący na pozycji rzucającego obrońcy lub rozgrywającego, działacz sportowy.
  Wulkan Ontake (jap. 御嶽山, Ontake-san, również jako góra Kiso Ontake (木曽御嶽山 Kiso Ontake-san?) – jest to drugi pod względem wysokości czynny wulkan w Japonii. Zlokalizowany w górach Hida, około 100 km na północny wschód od Nagoi. Znajduje się on na granicy prefektur: Gifu i Nagano, w miejscowościach Kiso i Ōtaki w Nagano oraz Gero w Gifu.
  Carlos Alberto "Caco" Ciocler (ur. 27 września 1971 w São Paulo w stanie São Paulo) – brazylijski aktor telewizyjny, teatralny i filmowy.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.232 sek.