• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • 27 października  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Serginho, właśc. Paulo Sérgio Oliveira da Silva (ur. 19 października 1974, zm. 27 października 2004), piłkarz brazylijski, obrońca.Rudolf Agricola (lub Rodolphus Agricola Phrisius) (ur. 17 lutego 1444 w Baflo zm. 27 października 1485 w Heidelbergu) holenderski pisarz nowołaciński, filolog, poeta, tłumacz, muzyk, jeden z najważniejszych humanistów przed Erazmem z Rotterdamu.
  Warto wiedzieć że... beta

  Lista prawosławnych metropolitów moskiewskich, patriarchów moskiewskich i całej Rusi w pierwszym okresie istnienia patriarchatu, ordynariuszy eparchii moskiewskiej w okresie synodalnym oraz patriarchów moskiewskich i całej Rusi po 1917.
  Sayed Mohamed Mohamed Abdel Hafeez (ar.سيد عبد الحفيظ, ur. 27 października 1977 w Faiyum) – piłkarz egipski grający na pozycji prawego pomocnika. Podczas kariery piłkarskiej mierzył 172 cm wzrostu, ważył 72 kg. W swojej karierze rozegrał 25 meczów w reprezentacji Egiptu, w których strzelił 2 gole.
  Komorniki – wieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie poznańskim, w gminie Komorniki, na południe od Poznania. Miejscowość jest siedzibą gminy Komorniki i zamieszkuje ją ponad 5 tys. osób. Pierwsze wzmianki o Komornikach pochodzą z bulli papieża Innocentego II z roku 1136, zaś lokacja nastąpiła między 1286-1297. Aż do XIX wieku ziemie na terenie miejscowości należały do biskupów poznańskich. Najciekawszym zabytkiem jest neobarokowy kościół pw. św. Andrzeja Apostoła (istniejący od XII wieku, ostatnia przebudowa w 1912) z bogatą polichromią (w trakcie renowacji) wykonaną przez artystów poznańskich (pocz. XX wieku) oraz zabytkowymi organami. W kościele pw. św. Andrzeja Apostoła odbywa się część koncertów Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej - Komorniki.
  Rajmund VI z Tuluzy, Rajmund VI z Saint-Gilles (ur. 27 października 1156, zm. 2 sierpnia 1222) – syn Rajmunda V – hrabiego Tuluzy, po śmierci ojca w 1194 został hrabią Tuluzy i podobnie jak ojciec nie podejmował działań zmierzających do rozprawienia się z herezją albigensów.
  Wielka Brytania w Unii Europejskiej – Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej jest członkiem Wspólnot Europejskich od 1 stycznia 1973, na mocy traktatu podpisanego w 1972 roku.
  Bitwa pod Entrames – stoczona 27 października 1793 bitwa powstańców wandejskich, szuanerii i Wielkiej Armii Katolickiej i Królewskiej z ich rewolucyjnym wrogiem.
  Tanel Padar (ur. 27 października 1980 w Haljali) – estoński piosenkarz, zwycięzca Konkurs Piosenki Eurowizji 2001 z piosenką "Everybody". Obecnie występuje w jednym z najpopularniejszych w Estonii zespołów – Tanel Padar & The Sun.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.241 sek.