• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • 24 grudnia  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  III najazd mongolski na Polskę, (zwany też III najazdem tatarskim na Polskę) – atak Mongołów na Polskę pod wodzą Nogaja i Telebogi, który miał miejsce na przełomie 1287 i 1288 roku.Federico Laredo Brú (ur. 23 kwietnia 1875 w San Juan de los Remedios, zm. w lipcu 1946 w Hawanie) – kubański polityk i pułkownik.
  Warto wiedzieć że... beta

  Metan (znany także jako gaz błotny i gaz kopalniany), CH4 – organiczny związek chemiczny, najprostszy węglowodór nasycony (alkan). W temperaturze pokojowej jest bezwonnym i bezbarwnym gazem. Jest stosowany jako gaz opałowy i surowiec do syntezy wielu innych związków organicznych.
  Aaron Holmes Gwin (ur. 24 grudnia 1987 w Morongo Valley) − amerykański kolarz górski, dwukrotny zdobywca Pucharu Świata.
  Eryk – imię męskie pochodzenia skandynawskiego. Nadawane wielu jarlom i królom szwedzkim i duńskim. Pochodzenie tego imienia podaje się ze staro-wysoko-niemieckiego, gdzie era – honor, cześć oraz richi – bogaty. Całość zaś oznacza osobę zasobną w honor. Jego popularność sięga czasów króla szwedzkiego Eryka zmarłego w 1160. Drugie spotykane znaczenie to "Wieczny władca" od ei(r) co oznacza w staronordyjskim "wieczny" i ríkr – w staronordyjskim "władca".
  Thorbjørn Egner (ur. 12 grudnia 1912 w Kristianii, zm. 24 grudnia 1990 w Oslo) – norweski dramatopisarz, autor piosenek i ilustrator, znany z twórczości dla dzieci.
  Edwin Brzostowski (ur. 28 kwietnia 1924 w Korytowie pow. Świecie, zm. 24 grudnia 1997 w Grudziądzu) - grudziądzki działacz kulturalny.
  Kiritimati (czyt. kirismas; Wyspa Bożego Narodzenia) – największa z 33 wysp na Pacyfiku, stanowiących państwo Kiribati. Przed powstaniem państwa Kiribati rejon ten nazywano Wyspami Gilberta.
  Frank Oliver (ur. 24 grudnia 1948 w Dunedin, zm. 16 marca 2014 w Palmerston North) – nowozelandzki rugbysta grający na pozycji wspieracza, reprezentant kraju, następnie trener.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.183 sek.