• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • 23 lipca  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Inkwizycja, Inquisitio haeretica pravitatis, Sanctum officium (łac. Inquisitio – śledztwo, badanie) – nazwa systemu śledczo-sądowniczego Kościoła katolickiego działającego od XIII do XIX wieku, utworzonego w celu wyszukiwania, nawracania i karania heretyków w oparciu o postanowienia ujęte w dokumentach soborowych, synodalnych oraz bullach papieskich.Muzeum Mohameda Mahmouda Khalila – galeria sztuki znajdująca się w Gizie, w aglomeracji Kairu. Muzeum szczyci się najcenniejszą na Bliskim Wschodzie kolekcją sztuki europejskiej XIX i XX w.
  Warto wiedzieć że... beta

  Lista prawosławnych metropolitów moskiewskich, patriarchów moskiewskich i całej Rusi w pierwszym okresie istnienia patriarchatu, ordynariuszy eparchii moskiewskiej w okresie synodalnym oraz patriarchów moskiewskich i całej Rusi po 1917.
  Chłaniów-Kolonia (dawniej Borowina) – wieś w Polsce położona w województwie lubelskim, w powiecie krasnostawskim, w gminie Żółkiewka.
  Stephen Martin Jocz (Stevo 32) – urodzony 23 lipca 1981 r. w mieście Ajax, Ontario w Kanadzie, perkusista punkrockowego zespołu Sum 41. Razem z Deryckiem Whibleyem założył ten zespół. Znał Derycka jeszcze zanim zaczęli chodzić do szkoły średniej. Ma polskie korzenie. Jest wegetarianinem.
  Sum 41 – kanadyjski zespół rockowy pochodzący z Ontario założony w 1996. Obecnie (marzec 2010) w skład zespołu wchodzą: Deryck Whibley (wokal prowadzący, gitara rytmiczna, keyboard), Jason McCaslin (gitara basowa, wokal wspierający), Steve Jocz (perkusja, wokal wspierający) i Tom Thacker (gitara solowa, wokal wspierający, keyboard).
  Martin Lee Gore (ur. 23 lipca 1961 w Dagenham) – współtwórca grupy Depeche Mode. Autor tekstów, muzyk i wokalista, a także DJ.
  Boeing 747 – samolot pasażerski szerokokadłubowy dalekiego zasięgu, produkowany przez Boeing Company, potocznie nazywany Jumbo Jet – ustępując Airbusowi A380 i An-225 jest jednym z największych samolotów odrzutowych na świecie, mogącym zabrać na pokład, w zależności od wersji i konfiguracji, od 366 do 568 pasażerów. Istnieją także wersje towarowe (ang.: cargo), nie zabierające pasażerów, oraz wersje pół-pasażerskie zabierające duży ładunek i 220 pasażerów. Jest to samolot czterosilnikowy (certyfikowany do lotu - w razie awarii - na tylko trzech silnikach), a jego cechą charakterystyczną jest "garb", w którym mieści się górny pokład samolotu.
  Most Pentele – most łukowy na Dunaju, łączący węgierskie miasta Dunaújváros i Dunavecse. Jest fragmentem przyszłej autostrady M8, która ma połączyć Wiedeń, Budapeszt i Szolnok. Most znany jest również pod nazwami Most Dunaújváros i Most autostrady M8 na Dunaju. Nazwa Pentele pochodzi od wsi Dunapentele, obok której w latach 50. XX wieku wybudowano miasto Dunaújváros.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.215 sek.