• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • 22 maja  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Sonny Carson, właśc. Robert Carson, również Mwlina Imiri Abubadika (ur. 22 maja 1936, zm. 20 grudnia 2002) – był kontrowersyjnym czarnoskórym aktywistą, najlepiej znany jest ze swojej autobiografii The Education of Sonny Carson (1972), która została zekranizowana 1974 roku. Był ojcem amerykańskiego rapera Professora X.Nagroda Nobla w dziedzinie fizjologii lub medycyny (szw. Nobelpriset i fysiologi eller medicin) – jest nagrodą przyznawaną corocznie przez Instytut Karolinska za wyjątkowe osiągnięcia naukowe z różnych dziedzin fizjologii lub medycyny. Jest jedną z pięciu Nagród Nobla ustanowionych w testamencie przez Alfreda Nobla (zm. w 1896 roku). Jak zapisał on w swoim testamencie, nadzór nad nagrodą sprawuje Fundacja Noblowska, a przyznawana jest ona przez zgromadzenie wybierane przez Instytut Karolinska. Określana potocznie jako „Nagroda Nobla z medycyny”, w rzeczywistości była precyzyjnie opisana przez Nobla w jego testamencie, jako nagroda z „fizjologii lub medycyny”. Z tego powodu może być przyznana w każdej ze szczegółowych dziedzin obu tych nauk. Pierwszym laureatem nagrody był w roku 1901 Niemiec Emil Adolf von Behring.
  Warto wiedzieć że... beta

  Joel Chukwuma Obi (ur. 22 maja 1991 w Lagos) – środkowy lub boczny pomocnik reprezentacji Nigerii i włoskiego klubu występującego w Serie A – FC Parma, do którego jest wypożyczony z Interu Mediolan.
  Wojna polsko-ukraińska (ukr. Польсько-українська війна) – konflikt zbrojny o przynależność państwową Galicji Wschodniej, zamieszkanej przez Polaków i Ukraińców.
  Jean-Christophe Péraud (ur. 22 maja 1977 r. w Tuluzie) – francuski kolarz górski, szosowy i przełajowy, wicemistrz olimpijski, mistrz świata oraz dwukrotny mistrz Europy w kolarstwie górskim. Obecnie jest zawodnikiem grupy Ag2r-La Mondiale.
  Fulko — imię męskie pochodzenia germańskiego, pochodzące od skandynawskiego słowa folk oznaczającego "lud, ludzie". Istnieje kilku świętych o tym imieniu.
  Istifan Rusti, Stephan Rosti (ar. إستفان روستي, Istīfān Rūstī; ur. 16 listopada 1891 r., zm. 22 maja 1964 r. w Kairze) - egipski aktor, scenarzysta i reżyser filmowy.
  Reprezentacja Związku Radzieckiego w piłce nożnej funkcjonowała w czasie istnienia ZSRR, w latach 1922-1991. W barwach reprezentacji ZSRR grali głównie, obok Rosjan, Ukraińcy, Białorusini, Gruzini czy Ormianie, w mniejszym stopniu zawodnicy pochodzący z pozostałych republik radzieckich.
  José João Craveirinha (ur. 22 maja 1922 w Lourenço Marques, zm. 6 lutego 2003 w Maputo) – mozambijski dziennikarz i poeta tworzący w języku portugalskim uważany za największego poetę Mozambiku.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.214 sek.