• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • 2000 w muzyce  Podstrony: [1] [2] [3] [4] 5
  Przeczytaj także...
  XIV Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina odbył się w dniach 4–22 października 2000. Wzięło w nim udział 94 pianistów z 25 krajów.Emilee lub EMILEE, właściwie Emilee Flood (ur. 31 stycznia 2000 w Batesville) – amerykańska piosenkarka, gwiazda TikToka oraz influencerka, która zyskała największą popularność po występie gościnnym w utworze Surf Mesa „ILY (I Love You Baby)”.


  Podstrony: [1] [2] [3] [4] 5  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Kazimierz Flatau (ur. 11 lipca 1910 r. w Warszawie, zm. 25 lipca 2000 w Poznaniu) – polski klawesynista, założyciel klasy klawesynu i nauczyciel w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej, krytyk muzyczny, wykładowca fizyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, tłumacz i astrolog. W okresie PRL był przez szereg lat inwigilowany i rozpracowywany przez Służbę Bezpieczeństwa.
  17 sierpnia jest 229. (w latach przestępnych 230.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 136 dni.
  Władysław Daniłowski, także Władysław Dan-Daniłowski, pseudonim Dan, w USA znany jako Walter Dana (ur. 26 kwietnia 1902 w Warszawie, zm. 4 marca 2000 w Miami Beach w USA) – polski pianista, kompozytor i wokalista.
  Madonna, właśc. Madonna Louise Veronica Ciccone (ur. 16 sierpnia 1958 w Bay City) – amerykańska artystka, przede wszystkim piosenkarka (głównie popowa i taneczna), ale także autorka i producentka muzyki, tancerka, osobowość filmowa (aktorka, reżyserka, scenarzystka, producentka), pisarka, projektantka ubrań, przedsiębiorca i filantrop. Pod koniec lat 70. przeniosła się z rodzinnego miasta do Nowego Jorku w celu rozpoczęcia kariery tancerki nowoczesnej, jednak tam ukierunkowała się na muzykę. Początkowo grała w zespołach, a potem rozpoczęła karierę solową, w 1983 roku wydając debiutancki album Madonna. Kolejne jej płyty spotykały się z olbrzymim sukcesem komercyjnym i wysokimi wynikami sprzedaży, a single stawały się przebojami. Artystka wpłynęła nie tylko na rozwój muzyki popowej, ale i mody oraz pojęć koncertu i teledysku, stając się ikoną popkultury; zasłynęła ze skandali na tle seksualnym i religijnym. Upowszechniła model piosenkarki łączącej muzykę z wizerunkiem scenicznym oraz gwiazdy-businesswoman. Jej kariera i sukcesy trwają nieprzerwanie do dziś, a sama Madonna nazywana jest „królową popu”.
  Bogdan Łyszkiewicz (ur. 3 września 1964, zm. 23 czerwca 2000 w Płońsku) – polski muzyk, gitarzysta, klarnecista, kompozytor i autor tekstów, lider zespołu Chłopcy z Placu Broni.
  Toni Braxton, właściwie Toni Michelle Braxton (ur. 7 października 1967 w Severn, USA) – amerykańska aktorka i piosenkarka.
  Sade Adu (wym. [ʃɑːˈdeɪ]), właśc. Helen Folasade Adu (ur. 16 stycznia 1959 w Ibadanie) – brytyjska piosenkarka, kompozytorka, autorka tekstów i producentka muzyczna. Liderka i wokalistka grupy muzycznej Sade.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.064 sek.