• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • 2. Bundesliga niemiecka w piłce nożnej  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Przeczytaj także...
  Sportgemeinschaft Wattenscheid 1909 e.V. - niemiecki klub piłkarski z siedzibą w Bochum. Został założony 18 września 1909 w wyniku fuzji BV Sodalität der Wattenscheid i BV Teutonii Wattenscheid. Klub ten spędził cztery sezony w Bundeslidze.Blau-Weiss 90 Berlin - niemiecki klub piłkarski, grający obecnie w Bezirkslidze Berlin - Staffel 3 (odpowiednik ósmej ligi), mający siedzibę w mieście Berlin (okręg - Mariendorf).

  2. Bundesliga (niem. 2. Fußball-Bundesliga) – drugi, po 1. Bundeslidze, poziom rozgrywek piłkarskich w Niemczech.

  Obecnie w lidze gra 18 drużyn (jest tak od sezonu 1994/95). Sezon jest rozgrywany systemem jesień-wiosna i obejmuje dwie rundy: pierwszą jesienną i rewanżową wiosenną, w czasie których rozgrywa się 34 kolejki spotkań. Po zakończeniu sezonu 2 lub 3 (w zależności od barażu) najlepsze drużyny awansują do 1. Bundesligi, przyjmowani są też dwaj lub trzej (w zależności od barażu) spadkowicze z klasy wyższej. Ostatnie 2 lub 3 drużyny (w zależności od barażu) degradowane są do 3. Ligi (przed sezonem 2007/08 cztery, do Regionalligi).

  Oberliga - piąta w hierarchii liga w systemie rozgrywek piłki nożnej w Niemczech, która składa się z 10 grup. Jest to odpowiednik polskiej IV ligi. Pomiędzy 1945 a 1963 (utworzenie Bundesligi) Oberliga była niemiecką ekstraklasą piłkarską. Mistrzów Niemiec wyłaniano do 1951 systemem pucharowym, od 1951 do 1963 w dwóch grupach i finale.Fimleikafélag Hafnarfjarðar – klub piłkarski z Islandii z siedzibą w Hafnarfjörður powstały 20 października 1929. Swoje domowe mecze rozgrywa na stadionie Kapalariki mogącym pomieścić 2200 osób. Zespół grał z Legią Warszawa w eliminacjach Ligi Mistrzów, gdzie poniósł dwie porażki.

  Spis treści

 • 1 Historia
 • 2 Zwycięzcy 2. Bundesligi
 • 3 Kluby awansujące do 1. Bundesligi prócz zwycięzców
 • 4 Spadkowicze z 2. Bundesligi
 • 5 Kluby awansujące do 2. Bundesligi
 • 6 Rekordy 2. Bundesligi
 • 7 Kluby 2. Bundesligi w europejskich pucharach
 • 8 Skład ligi w sezonie 2016/2017
 • 9 Linki zewnętrzne
 • 10 Zobacz też
 • MTV Ingolstadt - niemiecki klub piłkarski, grający obecnie w A-Klasse Donau-Isar 2 West (odpowiednik jedenastej ligi), mający siedzibę w mieście Ingolstadt, leżącym w Bawarii.PFK Liteks Łowecz (bułg. ПФК Литекс Ловеч) – bułgarski klub piłkarski założony w 1921 roku. Od tego czasu dziesięciokrotnie zmieniał swoją nazwę.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Bundesliga (niem. Deutsche Bundesliga) – najwyższa klasa rozgrywkowa w niemieckiej piłce nożnej. Została ona założona przez niemiecki związek piłki nożnej – DFB w dniu 28 lipca 1962 roku w Dortmundzie. Rozgrywki zainaugurowano w sezonie 1963/64, natomiast mistrzem Niemiec pomiędzy sezonami 1902/03 a 1962/63 został oficjalnie zwycięzca meczu finałowego rozgrywek DFB, później Oberligi.
  Sport-Gemeinschaft Union Solingen 97 e.V. – nieistniejący już niemiecki klub piłkarski z siedzibą w mieście Solingen.
  Sport-Club Herford – niemiecki klub piłkarski z siedzibą w mieście Herford, występujący w Westfalenlidze, stanowiącej szósty poziom rozgrywek w Niemczech.
  Lille OSC (pełna nazwa Lille Olympique Sporting Club) – francuski klub piłkarski, grający w Ligue 1 oraz w Pucharze Francji, mający siedzibę w mieście Lille. Trenerem klubu jest René Girard.
  1. FC Schweinfurt 05 - niemiecki klub piłkarski, grający obecnie w Bayernlidze (odpowiednik piątej ligi), mający siedzibę w mieście Schweinfurt, leżącym w Bawarii (Dolna Frankonia).
  Sportverein Viktoria 01 e.V. – niemiecki klub piłkarski z siedzibą w mieście Aschaffenburg, grający w Regionallidze (grupa Bayern), stanowiącej czwarty poziom rozgrywek w Niemczech.
  Sportverein Wacker Burghausen (SV Wacker Burghausen) – niemiecki klub piłkarski założony w 1930 z siedzibą w Burghausen, występujący w III liga niemiecka w piłce nożnej. Oprócz sekcji piłki nożnej istnieją jeszcze sekcję tenisa, pływania, sportów walki oraz piłki ręcznej

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.103 sek.