• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • 1991 w muzyce  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Przeczytaj także...
  Sulchan Cincadze (gruz. სულხან ცინცაძე, ros. Сулхан Фёдорович Цинцадзе, ur. 23 sierpnia 1925 w Gori, zm. 15 września 1991 w Tbilisi) – kompozytor, wiolonczelista i pedagog gruziński.Feliks Konarski, pseud. Ref-Ren; (ur. 9 stycznia 1907 w Kijowie, zm. w Chicago 12 września 1991) – polski poeta, pisarz, aktor, pieśniarz.
  Warto wiedzieć że... beta

  Martha Graham (ur. 11 maja 1894 w Pittsburghu, zm. 1 kwietnia 1991 w Nowym Jorku) – amerykańska tancerka, choreograf i pedagog. Uznawana za jedną z najważniejszych postaci wśród prekursorów współczesnego tańca.
  Daniel Curtis Lee (ur. 17 maja 1991 w Jackson, w Missisipi) – amerykański aktor i raper. Znany głównie z roli Koja w serialu Zeke i Luther.
  Charlie Puth, właśc. Charles Otto Charlie Puth Jr. (ur. 2 grudnia 1991 w Rumson w New Jersey) – amerykański piosenkarz, kompozytor i producent muzyczny.
  Immortal – norweska grupa muzyczna wykonująca black metal. Powstała w 1990 roku w Bergen z inicjatywy basisty i wokalisty Olve "Abbatha" Eikemo, gitarzysty Haralda "Demonaza" Nævdala oraz perkusisty Gerharda "Armagedda" Herfindala. Do 2010 roku ukazało się osiem albumów studyjnych formacji cieszących się niejednoznacznym przyjęciem ze strony krytyków muzycznych jak i publiczności. Ostatni wydany w 2009 roku album pt. All Shall Fall, odniósł największy sukces komercyjny w historii działalności Immortal. Wydawnictwo dotarło m.in. do 162. miejsca listy Billboard 200 w Stanach Zjednoczonych. Pomimo sukcesu grupa utrzymuje swe przywiązanie do artystycznego podziemia, odrzucając m.in. nominację do nagrody norweskiego przemysłu muzycznego Spellemannprisen.
  HIM – fiński zespół rockowy, założony w 1991 roku w Helsinkach przez wokalistę Ville Valo, gitarzystę Mikko Lindströma oraz basistę Mikko Paananena.
  Michael Joseph Jackson (ur. 29 sierpnia 1958 w Gary w stanie Indiana, zm. 25 czerwca 2009 w Los Angeles) – amerykański muzyk, artysta estradowy, tancerz, kompozytor, autor tekstów i filantrop, którego kariera i życie osobiste stały się ważną częścią kultury masowej ostatnich czterech dekad. Znany jako jeden z najlepszych wykonawców muzyki pop i jeden z najpopularniejszych muzyków w historii, nazywany „Królem Popu”.
  Julian Jia Zhichao (ur. 19 grudnia 1991 r.) – pianista. Uczył się gry na fortepianie w Hochschule für Music w Düsseldorfie w klasie Barbary Szczepańskiej. Następnie podjął studia pod kierunkiem Arie Vardiego w Hochschule für Music, Tehater und Medien w Hanowerze. Występował jako solista, kameralista oraz z orkiestrą między innymi w Niemczech, we Francji, w Hiszpanii, we Włoszech, w Polsce, Belgii, Holandii, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii oraz w Chinach. Brał udział w festiwalach w Zagłębiu Ruhry, Festiwalu Beethovenowskim w Bonn, Mozartowskim w Dortmundzie, Festsipele Meklemburgii-Pomorza Przedniego, w Szlezwiku-Holsztynie, Letnim Festiwalu w Kissingen, Piano Passion w Saint-Etienne oraz w Międzynarodowym Festiwalu w Montreux-Vevey.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.053 sek.