• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • 1622  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Izydor Oracz (hiszp. Isidro Labrador; ur. ok. 1080 w Madrycie, zm. ok. 1130 tamże) - święty katolicki pochodzący z Hiszpanii.Ryga (łot. Rīga, niem. Riga, lit. Ryga, est. Riia, liw. Rīgõ, fin. Riika, jidysz ריגע, Rige, ros. Рига, Riga, ukr. Рига, Ryha) – stolica Łotwy, miasto położone nad rzeką Dźwiną w pobliżu jej ujścia do Bałtyku w Zatoce Ryskiej. Jest głównym ośrodkiem gospodarczo-przemysłowym, komunikacyjnym (port morski, lotniczy i węzeł kolejowy Ryga Centralna), kulturalnym i naukowym kraju. Posiada liczne zabytki, w tym jeszcze z czasów średniowiecza. Jest wpisana na listę światowego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego UNESCO. Stanowi jedno z największych w Europie skupisk architektury secesyjnej.
  Warto wiedzieć że... beta

  Franciszek Yakichi (ur. 1619, zm. 2 października 1622 w Nagasaki) – japoński męczennik i błogosławiony Kościoła katolickiego.
  Biała Podlaska – miasto na prawach powiatu na wschodzie Polski, w województwie lubelskim, siedziba powiatu bialskiego i gminy Biała Podlaska. Drugie co do wielkości miasto we współczesnej Polsce na ziemiach, które w okresie od 1569 do 1795 r. w ramach Rzeczypospolitej Obojga Narodów wchodziły w skład Wielkiego Księstwa Litewskiego.
  Agnieszka Takeya, Inès Takeya (jap. イネス竹屋, Inesu Takeya, zm. 10 września 1622 w Nagasaki) – błogosławiona Kościoła katolickiego, japońska męczennica.
  Tomasz od Ducha Świętego de Zumárraga Lazacano (ur. 9 marca 1577 w Vitoria; zm. 12 września 1622 w Ōmura w Japonii) − błogosławiony Kościoła katolickiego, dominikanin, misjonarz, męczennik.
  Dominik Magoshichi (Dominik z Hyūga) (ur. ?; zm. 12 września 1622 w Ōmura) − błogosławiony Kościoła katolickiego, japoński męczennik.
  Ludwik Yakichi (zm. 2 października 1622 w Nagasaki w Japonii) − błogosławiony Kościoła katolickiego, męczennik, ofiara prześladowań antykatolickich w Japonii.
  Alfons de Mena (ur. 3 lutego 1568 w Logroño, zm. 10 września 1622 w Nagasaki) – hiszpański ksiądz i dominikanin (OP), bratanek jezuity bł. Piotra Pawła Navarro (zm. 1622), ewangelizator i misjonarz na Dalekim Wschodzie, męczennik, błogosławiony Kościoła katolickiego.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.076 sek.