• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • 13 września  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Montreal (fr. Montréal) – miasto w Kanadzie, nad Rzeką Świętego Wawrzyńca w prowincji Quebec. W latach 1844-1849 Montreal był stolicą Prowincji Kanady.Nagroda Nobla w dziedzinie fizjologii lub medycyny (szw. Nobelpriset i fysiologi eller medicin) – jest nagrodą przyznawaną corocznie przez Instytut Karolinska za wyjątkowe osiągnięcia naukowe z różnych dziedzin fizjologii lub medycyny. Jest jedną z pięciu Nagród Nobla ustanowionych w testamencie przez Alfreda Nobla (zm. w 1896 roku). Jak zapisał on w swoim testamencie, nadzór nad nagrodą sprawuje Fundacja Noblowska, a przyznawana jest ona przez zgromadzenie wybierane przez Instytut Karolinska. Określana potocznie jako „Nagroda Nobla z medycyny”, w rzeczywistości była precyzyjnie opisana przez Nobla w jego testamencie, jako nagroda z „fizjologii lub medycyny”. Z tego powodu może być przyznana w każdej ze szczegółowych dziedzin obu tych nauk. Pierwszym laureatem nagrody był w roku 1901 Niemiec Emil Adolf von Behring.
  Warto wiedzieć że... beta

  Charred Walls of the Damned – amerykańska supergrupa wykonująca muzykę z pogranicza heavy i power metalu. Powstała w 2009 roku w Nowym Jorku z inicjatywy perkusisty Richarda Christy, basisty Stevea DiGiorgio, wokalisty Tima „Rippera” Owensa oraz gitarzysty i producenta muzycznego Jasona Suecofa znanego ze współpracy z grupami August Burns Red, The Black Dahlia Murder czy DÅÅTH.
  The Who – angielski zespół rockowy powstały w 1964, związany z subkulturą modsów, uważany za jedną z najbardziej wpływowych grup rockowych wszech czasów.
  Maciej Roman Hłasko (ur. 1 listopada 1906 w Warszawie, zm. 13 września 1939 w Warszawie) – polski prawnik, autor prac z zakresu obrony przeciwpożarowej.
  Eduard Aleksiejewicz Kaczanowski (ros. Эдуард Алексеевич Качановский; ur. 13 września 1973 w Smoleńsku) – rosyjski polityk, w latach 2009–2010 burmistrz Smoleńska.
  Cecylówka Głowaczowska – wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie kozienickim, w gminie Głowaczów.
  Jarosław Leszek Wałęsa (ur. 13 września 1976 w Gdańsku) – polski polityk, w latach 2005–2009 poseł na Sejm V i VI kadencji, od 2009 poseł do Parlamentu Europejskiego z ramienia Platformy Obywatelskiej.
  Witold Eugeniusz Welcz (pseud. Wiktor Zawada) (ur. 13 września 1931 w Biłgoraju, zm. 26 marca 2006 w Lublinie) – dziennikarz, publicysta, prozaik.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.162 sek.