• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • 12 października  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Feliks (łac. felix - łaskawy, szczęśliwy) - imię męskie pochodzenia łacińskiego. Jego żeński odpowiednik to Feliksa i Felicja. W innych językach na ogół w formie Felix. Dawniej popularne było także jego polskie "tłumaczenie" - Szczęsny.Michelle Denee Carter (ur. 12 października 1985) – amerykańska lekkoatletka specjalizująca się w pchnięciu kulą. Córka kulomiota i futbolisty Michaela Cartera.
  Warto wiedzieć że... beta

  Edwin Jacob Garn (ur. 12 października 1932 w Richfield w Utah) – astronauta i polityk amerykański związany z Partią Republikańską.
  Yasutsune Uehara (jap. 上原 康恒, Uehara Yasutsune, ur. 12 października 1949 w Naha) – japoński bokser, zawodowy mistrz świata kategorii junior lekkiej.
  Angus Deaton (ur. 19 października 1945 w Edynburgu) – brytyjsko-amerykański ekonomista i wykładowca akademicki, profesor Princeton University i Woodrow Wilson School of Public and International Affairs. Specjalista w dziedzinie mikroekonomii, autor długoletnich badań nad zagadnieniami konsumpcji, biedy i dobrobytu.
  Panteón Nacional de los Héroes (pol. Panteon Bohaterów) – budowla w Asunción w Paragwaju, miejsce pamięci, panteon.
  Albert Arnold Gore, junior (znany jako Al Gore) (ur. 31 marca 1948 w Waszyngtonie) – polityk amerykański, działacz Partii Demokratycznej, wieloletni członek Kongresu, 45. wiceprezydent Stanów Zjednoczonych i kandydat swej partii w wyborach prezydenckich w 2000 roku, kiedy to uzyskał większość w głosowaniu powszechnym, ale przegrał w Kolegium Elektorskim. Z zawodu dziennikarz i autor kilku książek. Laureat Pokojowej Nagrody Nobla w roku 2007 za działania na rzecz przeciwdziałania globalnemu ociepleniu. Gore wystąpił w uhonorowanym Oskarem filmie Niewygodna prawda, przedstawiającym problem globalnego ocieplenia. W 2008 roku uhonorowany tytułem doctora honoris causa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
  Michał Marian Krynicki (ur. 3 lutego 1950 w Warszawie, zm. 12 października 2011) – polski matematyk i sędzia lekkoatletyczny.
  Carlo Acutis (ur. 3 maja 1991 w Londynie, zm. 12 października 2006 w Monzie) − włoski internauta, sługa Boży Kościoła katolickiego.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.192 sek.