• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • 12 czerwca  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Zoja Fiodorowna Chołszczewnikowa (ros. Зоя Фёдоровна Холщевникова, ur. 30 grudnia 1920 - zm. 12 czerwca 1991 w Moskwie) – rosyjska łyżwiarka szybka reprezentująca ZSRR, dwukrotna medalistka mistrzostw świata.Nagroda Nobla w dziedzinie fizjologii lub medycyny (szw. Nobelpriset i fysiologi eller medicin) – jest nagrodą przyznawaną corocznie przez Instytut Karolinska za wyjątkowe osiągnięcia naukowe z różnych dziedzin fizjologii lub medycyny. Jest jedną z pięciu Nagród Nobla ustanowionych w testamencie przez Alfreda Nobla (zm. w 1896 roku). Jak zapisał on w swoim testamencie, nadzór nad nagrodą sprawuje Fundacja Noblowska, a przyznawana jest ona przez zgromadzenie wybierane przez Instytut Karolinska. Określana potocznie jako „Nagroda Nobla z medycyny”, w rzeczywistości była precyzyjnie opisana przez Nobla w jego testamencie, jako nagroda z „fizjologii lub medycyny”. Z tego powodu może być przyznana w każdej ze szczegółowych dziedzin obu tych nauk. Pierwszym laureatem nagrody był w roku 1901 Niemiec Emil Adolf von Behring.
  Warto wiedzieć że... beta

  Tadeusz Zdzisław Hogendorf (ur. 19 grudnia 1918 w Rzeszowie - zm. 12 czerwca 2010 w Rzeszowie ), polski piłkarz, napastnik. Długoletni zawodnik ŁKS Łódź. Trener I klasy piłki nożnej.
  Moufdi Zakaria (właśc. Cheikh Zakaria Ben Slimane Ben Yahia Ben Cheikh Slimane Ben Hadj Aissa, arab. مفدي زكريا, ur. 12 czerwca 1908 w mieście Ghardaja, zm. 17 sierpnia 1977 w Tunezji), algierski poeta, autor hymnu narodowego Algierii.
  Czasława, Czesława — staropolskie imię żeńskie, w czasach staropolskich notowane wyłącznie w formie Czasława. Składa się z członu Cza- ("spodziewać się, oczekiwać") i -sława ("sława"). Mogło oznaczać "tę, która oczekuje sławy". Inną hipotezą pochodzenia tego imienia jest powstanie członu Cza- w wyniku skrócenia członu Czści-. Byłby to wówczas wariant nienotowanego imienia Czcisława. Jej męskie odpowiedniki to Czasław i Czesław.
  Silvanus Phillips Thompson (ur. 19 czerwca 1851 w Yorku, North Yorkshire, zm. 12 czerwca 1916 w Londynie) – angielski fizyk, pedagog, inżynier-elektryk, członek Royal Society i innych stowarzyszeń naukowych, współtwórca telefonii i współodkrywca zjawiska bioelektromagnetyzmu, profesor University College, Bristol oraz założyciel i dyrektor Finsbury Technical College (uznawanego za pierwsze technikum w Anglii).
  Frances O’Connor (ur. 12 czerwca 1967 w Wantage, Oxfordshire, Wielka Brytania) – australijska aktorka pochodzenia brytyjskiego.
  Nabor, Nabur — imię męskie prawdopodobnie punickiego pochodzenia, wywodzące się od rdzenia nābā — "wylewnie mówiący, modlący się, wykładający, wymowny, przepowiadający, prorok". W średniowieczu notowane w Polsce w formie Nabur; przechowało się również w nazwie miejscowości Naborowo (funkcjonuje również hipoteza, iż istniało jednobrzmiące imię o rodowodzie słowiańskim, por. Przebor, Przedbor i Nadar, Nadbor).
  Sebastian Solé (ur. 12 czerwca 1991 w Rosario) – argentyński siatkarz, reprezentant kraju. Debiutował w Club Sonder. W sezonach 2013/ 2014 i 2014/ 2015 będzie występował w barwach mistrza Włoch, Trentino Volley. Poprzednim klubem Argentyńczyka był rodzimy Drean Bolivar.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.245 sek.