• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • 10 - album Farby

  Przeczytaj także...
  Robert Ignacy Gliński (ur. 17 kwietnia 1952 w Warszawie) – polski reżyser. Były rektor Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.Muszę krzyczeć! to debiutancki album zespołu Farba, wydany w maju 2003 roku przez wytwórnię Sony Music Polska. Na płycie znalazło się 12 premierowych utworów a wszystkie teksty napisała wokalistka, Joanna Kozak. Piosenki utrzymane są w stylistyce pop-rockowej i nie ujawniają jeszcze własnego, stylu zespołu, choć charyzmatyczny wokal Asi stanowi dość rozpoznawalny element brzmienia grupy. Zawartość płyty, przez swoją różnorodność, jest dowodem muzycznych poszukiwań członków zespołu. Stricte rockowe kawałki ("Muszę krzyczeć!", "Daleko...", "Nie warte nic") sąsiadują z utworami nastrojowymi ("Chcę tu zostać", "A jeśli to nie prawda?").
  Ślady to druga płyta zespołu Farba, pokazujące jego bardziej rockowe oblicze. Grupa, niezwiązana już z Sony Music, pozwoliła sobie na całkowitą swobodę twórczą i niczym nie skrępowane odzwierciedlenie swoich muzycznych fascynacji. Na płycie znalazło się 13 premierowych utworów oraz jeden dobrze znany słuchaczom – nowa, akustyczna wersja przeboju Chcę tu zostać.
  .mw-parser-output table.album-studyjny td.naglowek{background:lightsteelblue!important}.mw-parser-output table.album-bootleg td.naglowek{background:lightblue!important}.mw-parser-output table.album-ep td.naglowek{background:lightsalmon!important}.mw-parser-output table.album-koncert td.naglowek,.mw-parser-output table.album-koncertowy td.naglowek,.mw-parser-output table.album-live td.naglowek{background:burlywood!important}.mw-parser-output table.album-soundtrack td.naglowek{background:gainsboro!important}.mw-parser-output table.album-demo td.naglowek,.mw-parser-output table.album-nielegal td.naglowek,.mw-parser-output table.album-mixtape td.naglowek{background:peachpuff!important}.mw-parser-output table.album-tribute td.naglowek,.mw-parser-output table.album-cover td.naglowek{background:thistle!important}.mw-parser-output table.album-kompilacja td.naglowek,.mw-parser-output table.album-split td.naglowek,.mw-parser-output table.album-remix td.naglowek{background:darkseagreen!important}.mw-parser-output table.album-wideo td.naglowek{background:lightskyblue!important}.mw-parser-output table.album-box td.naglowek{background:lightgray!important}

  10 – trzecia płyta zespołu Farba, która miała premierę w maju 2010. Wydana przez FAM Studio podsumowuje 10 lat działalności zespołu i stanowi przy okazji reedycję pierwszej płyty grupy Muszę krzyczeć!. Zawiera 16 piosenek.

  Oprócz utworów z pierwszej płyty zawiera dwie singlowe piosenki z płyty Ślady oraz dwa utwory, które nigdy nie ukazały się na longplayach. Jednym z nich jest Ostatnia noc, będący zapowiedzią czwartej płyty i jednocześnie wchodzący w skład ścieżki dźwiękowej do filmu Świnki Roberta Glińskiego.

  Lista utworów[ | edytuj kod]

  1. Ostatnia noc 2:59
  2. A jeśli to nieprawda? 4:55
  3. Daleko 4:26
  4. Chcę tu zostać 4:02
  5. Czy nigdy więcej (Nigdy więcej) 3:42
  6. Odejdę od ciebie 2:47
  7. Taka ny nu łone czaizen 3:04
  8. Zagubiony książę 4:28
  9. Hej mały 4:11
  10. Gra zwana świat 4:24
  11. Muszę krzyczeć! 3:15
  12. Nie warte nic 4:07
  13. I'm leaving you 6:27
  14. Nie mów mi, że 4:16 (bonus)
  15. Piosenka bez słów 4:21 (bonus)
  16. Kochaj mnie (Pokochaj mnie) 2:58 (bonus)
  Reklama

  Czas generowania strony: 0.692 sek.