• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Życie na fali  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Przeczytaj także...
  Marissa Cooper – postać fikcyjna pochodząca z serialu Życie na fali (The O.C.) amerykańskiej telewizji FOX. Gra ją angielska aktorka Mischa Barton.16 września jest 259. (w latach przestępnych 260.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 106 dni.

  Życie na fali (ang. The O.C.) – amerykański serial telewizyjny liczący w sumie cztery sezony. Serial, stworzony przez Josha Shwartza, obrazuje fikcyjne życie młodzieży i ich rodzin zamieszkujących Newport Beach w Hrabstwie Orange w Californii. Życie na fali nadawane było w Stanach Zjednoczonych w latach 2003 – 2007 oraz w 50 innych krajach na całym świecie, będąc jednym z najpopularniejszych seriali roku 2003.

  Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki (ang. United States, US, United States of America, USA) – federacyjne państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego zachodu i Oceanem Atlantyckim od wschodu.Adam Jared Brody (ur. 15 grudnia 1979 roku w San Diego) – amerykański aktor, scenarzysta i producent filmowy, znany między innymi z roli Setha Cohena w serialu Warner Bros. Życie na fali.

  Fabuła serialu skupia się na postaci Ryana Atwooda, nastolatka z rozbitego domu, który zostaje przygarnięty z ulicy i zaadoptowany przez Sandy’ego i Kirsten Cohen. Z czasem Ryan zaprzyjaźnia się z Sethem, synem Sandy’ego i Kirsten, a także z mieszkającą obok Marissą Cooper oraz jej przyjaciółką Summer Roberts. Czwórka przyjaciół wzajemnie przeżywa najlepsze chwile swojego nastoletniego życia, lecz także wspólnie przechodzi ciężkie zawody sercowe oraz wszelkie przeciwności losu.

  18 września jest 261. (w latach przestępnych 262.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 104 dni.Filmweb (filmweb.pl) – największy polski serwis internetowy poświęcony filmom i ludziom kina. Druga co do wielkości baza filmowa na świecie po IMDb.com (na dzień 18 października 2012 roku) zawiera informacje o 517 560 filmach, 38 727 serialach, 10 491 grach i 1 636 554 ludziach filmu). Zawiera filmy ze 187 krajów, 9 byłych, 2 kraje, które zmieniły swoją nazwę na inną i 14 części należących do innych krajów (4 nieuznawane państwa, 5 autonomii, 1 byłą autonomię i 4 terytoria zależne).

  Pierwszy odcinek został wyemitowany 5 sierpnia 2003, a ostatni 22 lutego 2007 w telewizji FOX. Ostatni, 4. sezon serialu, nie osiągał już zadawalających wyników oglądalności i stacja FOX zdecydowała się nie zamawiać kolejnego sezonu. Odkupieniem praw do serialu była zainteresowana amerykańska telewizja The CW, część koncernu medialnego Time Warner Company, lecz ostatecznie sprawa przejęcia serialu upadła.

  Modest Mouse – zespół indierockowy założony w 1993 roku w Issaquah w stanie Waszyngton. Szczytową popularność uzyskał wraz z wydaniem najnowszej płyty We Were Dead Before the Ship Even Sank, która weszła na 1 miejsce listy Billboardu, lecz największe uznanie wśród krytyków i słuchaczy indie rocka zdobył albumami The Lonesome Crowded West i The Moon and Antarctica.TVN 7 (znana również jako Siódemka) – kanał telewizyjny należący do Grupy TVN o profilu rozrywkowo-filmowym. Stacja nadaje głównie telenowele, seriale, filmy fabularne, programy interaktywne i rozrywkowe. Zastąpił kanał RTL 7.

  W Polsce prawa do serialu wykupiła stacja telewizyjna TVN, która wyświetliła pierwszy i drugi sezon w wakacje 2006. Emisja trzeciej serii miała miejsce wiosną 2007 i została zakończona 15 maja. 18 września 2007 na antenie został wyemitowany ostatni odcinek 4 sezonu. Ponadto 20 czerwca TVN Siedem rozpoczęła emisję powtórkową pierwszej i drugiej serii serialu. Ponownie od dnia 12 stycznia na kanale TVN Siedem została wyemitowana 1, 2, 3 i 4 seria.

  18 października jest 291. (w latach przestępnych 292.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 74 dni.Newport Beach - niewielkie miasteczko nad oceanem w USA w stanie Kalifornia w hrabstwie Orange. Rozgrywa tam się m.in. akcja serialu The O.C. (Orange County) emitowanego w Polsce przez stację TVN, a także częściowo powieści Fałszywa Pamięć amerykańskiego pisarza Deana Koontza.

  Spis treści

 • 1 Obsada
 • 1.1 Główne postacie
 • 1.2 Role poboczne
 • 2 Twórcy
 • 3 Opis fabuły
 • 3.1 Sezon 1
 • 3.2 Sezon 2
 • 3.3 Sezon 3
 • 3.4 Sezon 4
 • 4 Odcinki
 • 5 Muzyka
 • 5.1 Wykonawcy występujący gościnnie
 • 6 Oglądalność
 • 7 Wydawnictwa DVD
 • 8 Ciekawostki
 • 9 Nagrody i nominacje
 • 10 Linki zewnętrzne
 • Obsada[]

  Zobacz osobny artykuł: Lista postaci serialu Życie na fali

  Główne postacie[]

  Role poboczne[]

  IMDb.com (The Internet Movie Database) – największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nim związanych. Zawiera informacje o aktorach, reżyserach, scenarzystach, producentach, montażystach, operatorach, muzykach itd. Informacje nie ograniczają się do kinematografii amerykańskiej.Chad Michael Murray (ur. 24 sierpnia 1981 roku w Buffalo, w stanie Nowego Jorku, w USA) - amerykański aktor, model i rzecznik prasowy.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Pittsburgh – miasto w USA, w stanie Pensylwania, siedziba hrabstwa Allegheny. Miasto ma 327,9 tys. mieszkańców (2002), aglomeracja ma 2,359 mln mieszkańców (2000).
  Fox (Fox Broadcasting Company) – amerykańska sieć telewizyjna, nadająca od 9 października 1986 roku. Wchodzi w skład Fox Entertainment Group będącą częścią News Corporation.
  Rachael Yamagata (ur. 23 września 1977), amerykańska wokalistka, kompozytorka oraz autorka tekstów, grająca na fortepianie i gitarze, śpiewająca w stylu folk rock. Jej ojciec jest z pochodzenia Japończykiem, a w żyłach matki płynie niemiecka i włoska krew.
  Pogoda na miłość (ang. One Tree Hill) – amerykański serial telewizyjny dla młodzieży. Premiera pierwszego odcinka odbyła się 23 września 2003 roku w telewizji WB. W Polsce pierwszą emisją zajmuje się TVN Siedem, jednak dopiero wyświetlanie serialu przez ogólnodostępny TVN spopularyzowało go wśród młodzieży. Emisję w Polsce zakończono na 2. sezonie. Obecnie nie jest wyświetlany w polskiej telewizji. W 2012 roku został wyemitowany ostatni 9 sezon serialu na programie CW.
  TVN – polska komercyjna stacja telewizyjna, wchodząca w skład Grupy TVN należącej do grupy medialnej ITI. Rozpoczęła ona nadawanie 3 października 1997 o godz. 19:00. Jest to jeden z najchętniej oglądanych kanałów telewizji komercyjnej w kraju.
  Warner Bros. Entertainment (Warner Brothers) – amerykańska wytwórnia filmowa powstała w 1923 roku w Los Angeles. Obecnie należy do jednej z największych korporacji mediowych świata, Time Warner.
  Indie rock – gatunek muzyczny, którego nazwa pochodzi od angielskiego słowa independent – niezależny. Zespoły nazywane tym mianem często wydają swoją twórczość w małych, niezależnych wytwórniach płytowych. Indie rock niekiedy określa się jako podgatunek rocka alternatywnego.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.034 sek.