l
 • Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia

 • Prowadzimy badanie na temat nowotworów.
  Potrzebna jest nam pomoc.
  Prosimy o wypełnienie
  anonimowego kwestionariusza

  Zajmie to ok. 10 - 15 minut.


  TAK - pomagam            NIE - odmawiam (zamknij)

  Zebrane informacje wykorzystane zostaną do celów naukowych.
  Temat nie został wyczerpany?
  Zapraszamy na Forum Naukowy.pl
  Jeśli posiadasz konto w serwisie Facebook rejestracja jest praktycznie automatyczna.
  Wystarczy kilka kliknięć.

  Świat według Kiepskich  Podstrony: [1] [2] [3] 4
  Przeczytaj także...
  Krzysztof Skiba (ur. 7 lipca 1964 w Gdańsku) – polski muzyk, autor tekstów, satyryk, publicysta, aktor, konferansjer, artysta rozrywkowy, felietonista, autor happeningów, wokalista rockowy.Postacie z serialu Świat według Kiepskich – artykuł przedstawia bohaterów serialu telewizyjnego Świat według Kiepskich.
  Błędy i wpadki w serialu[ | edytuj kod]
 • W odcinku pt. Gość w dom - nie ma kołaczy do Arnolda Boczka przyjeżdża matka, Barbara. W innym odcinku, tj. Fakty i mity Boczek mówi Marianowi Paździochowi, że jego mama ma na imię Celina.
 • W pewnym odcinku okazuje się, że Boczek nigdy nie był z kobietą. Kiedy indziej mówi on: "Żona mi futro, a ja jej jutro".
 • Wielokrotnie w serialu jest mowa o tym, że nazwisko panieńskie Haliny Kiepskiej brzmi Kopeć, a Heleny Paździoch -- Meissner. Jednak w odcinku, w którym do Mariana Paździocha przyjeżdża jego matka, padają słowa, że nazwisko panieńskie Heleny Paździoch to Kopeć.
 • Babka Kiepska chociaż jest matką Haliny jest nazywana Rozalią Kiepską, chociaż powinna być Rozalią Małolepszą lub Rozalią Kopeć.
 • Przypisy

  1. Wyjątek stanowi odcinek specjalny pt.Od Kuchni – czyli jak powstał serial
  2. Magda Kajzar: Jesień w Polsacie! (pol.). telenewsy.pl, 2013-08-09. [dostęp 2013-08-10].

  Linki zewnętrzne[ | edytuj kod]

 • Świat według Kiepskich w bazie filmweb.pl
 • Świat według Kiepskich w bazie filmpolski.pl
 • Strona na facebooku.
 • Strona z odcinkami i kulisami serialu w Ipla
 • Wikiquote-logo.svg
  Zobacz w Wikicytatach kolekcję cytatów
  ze Świata według kiepskich
  Limeryk (ang. limerick, od miasta Luimneach w Irlandii) — miniaturka liryczna; nonsensowny, groteskowy, wierszyk o skodyfikowanej budowie:Mocny Full – marka piwa wymyślona na potrzeby sitcomu Świat według Kiepskich. Jest to ulubione piwo głównego bohatera, Ferdynanda Kiepskiego, bez którego nie może żyć. Gdy go brakuje, Ferdek traci sens życia, siwieje i jest na skraju wyczerpania. Mocny Full piją też inni bohaterowie serialu, jak syn Ferdynanda Waldek, sąsiedzi Paździoch i Boczek.


  Podstrony: [1] [2] [3] 4  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Czy wiesz że...? beta

  Egoizm (łac. ego - ja) – nadmierna albo wyłączna miłość do samego siebie. Egoista kieruje się przeważnie własnym dobrem i interesem, nie zwracając zbytniej uwagi na potrzeby i oczekiwania innych. Odnosi wszystko do siebie, patrzy na świat poprzez pryzmat "JA", nie uznaje wewnętrznie systemu wartości społecznie akceptowanych.
  Polsat 2 – kanał Telewizji Polsat skierowany głównie do Polaków mieszkających za granicą. Wystartował 1 marca 1997.
  Koziołek Matołek – postać stworzona przez Kornela Makuszyńskiego (tekst) i Mariana Walentynowicza (kolorowe rysunki) w jednej z pierwszych w Polsce historyjek obrazkowych dla dzieci w roku 1933. Jest to postać kultowa, mimo że od śmierci obu autorów minęły już dziesięciolecia, a opisane i narysowane przygody tytułowego bohatera niekoniecznie przystają do współczesnej rzeczywistości. Ta powieść obrazkowa należy do kanonu polskiej literatury dziecięcej, ale i dorośli ją chętnie czytają. Historia Koziołka Matołka uznawana jest za prekursorską w polskim komiksie.
  Okił Khamidow (czyt. chamidof) lub Okil Khamidov (tadż.: Оқил Ҳамидов, Okil Hamidow; ur. 6 października 1963 w Duszanbe w ZSRR – obecnie Tadżykistan) – polski reżyser telewizyjny i filmowy oraz producent telewizyjny pochodzenia tadżyckiego, mieszkający na stałe we Wrocławiu.
  Alkohole – związki organiczne zawierające jedną lub więcej grup hydroksylowych połączonych z atomem węgla w hybrydyzacji sp.
  Targowisko, inaczej: targ, bazar (pers. bāzār) – wydzielony teren przeznaczony do handlu, zazwyczaj na otwartej powierzchni (plac targowy).
  Mariola Rebeka Kiepska (ur. 6 czerwca 1986) – bohaterka polskiego komediowego serialu telewizyjnego Świat według Kiepskich. Córka Ferdka i Halinki Kiepskich i siostra Waldka. Ukończyła liceum.

  Reklama

  tt