• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Świat według Kiepskich  Podstrony: [1] [2] [3] 4 [5]
  Przeczytaj także...
  Mirosław Kropielnicki (ur. 9 lipca 1965 w Dębicy) – polski aktor teatralny i telewizyjny. W 1988 roku ukończył studia na PWST we Wrocławiu. W 1988 roku pracował w Teatrze im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze, w latach 1988-1991 w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu, a w latach 1991-1992 w Teatrze Polskim w Szczecinie. Obecnie zatrudniony w Teatrze Nowym w Poznaniu. W roku 2008 został nominowany przez miesięcznik "Teatr" za najlepszą rolę sezonu 2007/08, a w Poznaniu uhonorowany medalem Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego. W styczniu 2013 roku odznaczony medalem "Zasłużony dla Kultury Polskiej". Mąż aktorki Bożeny Borowskiej. Ma syna Kacpra Kropielnickiego.Elvis Aaron Presley (ur. 8 stycznia 1935 r. w Tupelo, zm. 16 sierpnia 1977 r. w Memphis) – amerykański piosenkarz i aktor.
  Zobacz też[]
 • Nepruhi
 • Przypisy

  1. Wyjątek stanowi odcinek specjalny pt. Od Kuchni – czyli jak powstał serial
  2. Magda Kajzar: Jesień w Polsacie! (pol.). telenewsy.pl, 2013-08-09. [dostęp 2013-08-10].

  Linki zewnętrzne[]

 • Świat według Kiepskich w bazie filmweb.pl
 • Świat według Kiepskich w bazie filmpolski.pl
 • Strona z odcinkami i kulisami serialu w Ipla
 • Krzysztof Skiba (ur. 7 lipca 1964 w Gdańsku) – polski muzyk, autor tekstów, satyryk, publicysta, aktor, konferansjer, artysta rozrywkowy, felietonista, autor happeningów, wokalista rockowy.Jarosław Lis – polski perkusista, współzałożyciel zespołu Rokosz, członek zespołów Big Cyc i Czarno-Czarni. Na perkusji zaczął grać w klasie maturalnej, jako samouk. Na stałe mieszka pod Ostrowem Wielkopolskim. Pojawia się w czołówce sitcomu Świat według Kiepskich oraz pojawiał się w czołówce sitcomu Daleko od noszy.


  Podstrony: [1] [2] [3] 4 [5]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Postacie z serialu Świat według Kiepskich – artykuł przedstawia bohaterów serialu telewizyjnego Świat według Kiepskich.
  Limeryk (ang. limerick, od miasta Luimneach w Irlandii) — miniaturka liryczna; nonsensowny, groteskowy, wierszyk o skodyfikowanej budowie:
  Artur Barciś (ur. 12 sierpnia 1956 w Kokawie) – polski aktor teatralny, filmowy, telewizyjny i dubbingowy, także reżyser.
  Robert Józef Rozmus (ur. 19 stycznia 1963 w Korczynie koło Krosna) – polski aktor, prezenter telewizyjny, konferansjer i showman.
  Mocny Full – marka piwa wymyślona na potrzeby sitcomu Świat według Kiepskich. Jest to ulubione piwo głównego bohatera, Ferdynanda Kiepskiego, bez którego nie może żyć. Gdy go brakuje, Ferdek traci sens życia, siwieje i jest na skraju wyczerpania. Mocny Full piją też inni bohaterowie serialu, jak syn Ferdynanda Waldek, sąsiedzi Paździoch i Boczek.
  Mateusz Banasiuk (ur. 21 września 1985) – polski aktor teatralny, telewizyjny i filmowy, syn aktora Stanisława Banasiuka.
  Marcel Szytenchelm (ur. 20 października 1956 w Gdyni) – aktor, reżyser i animator kultury związany z Łodzią. Przewodniczący Zarządu Niezależnego Związku Zawodowego Pracowników Widzewskich Domów Kultury.

  Reklama