• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Świadkowie Jehowy na Malcie  Podstrony: 1 [2] [3] [4]
  Przeczytaj także...
  Głosiciel – kaznodzieja Świadków Jehowy, ochrzczony lub nieochrzczony członek zboru, który nieodpłatnie głosi dobrą nowinę o Królestwie Bożym. Na całym świecie w 2012 roku było maksymalnie 7 782 346 aktywnych głosicieli, należących do 111 719 zborów w 239 krajach i terytoriach (w Polsce 125 485 głosicieli w 1487 zborach).Strażnica – Towarzystwo Biblijne i Traktatowe (pop. Towarzystwo Strażnica) – korporacje prawne reprezentujące przed władzami świeckimi Chrześcijański Zbór Świadków Jehowy.
  Mapa lokalizacyjna Malty
  Sliema
  Sliema
  Mosta
  Mosta
  Ħamrun
  Ħamrun
  Valletta
  Valletta
  Fgura
  Fgura
  Rabat
  Rabat
  Geographylogo.svg
  Miejscowości na Malcie, w których działają zbory Świadków Jehowy, wraz z zaznaczonym na niebiesko Biurem Oddziału

  Świadkowie Jehowy na Malcie – wspólnota religijna Świadków Jehowy na Malcie, licząca w 2015 roku 692 głosicieli, należących do 8 zborów. Na dorocznej uroczystości Wieczerzy Pańskiej w 2015 roku zebrały się 1192 osoby. Działalność miejscowych wyznawców nadzoruje Biuro Krajowe w Mosta – Biuro Oddziału znajduje się w Londynie. Wyznawcy w 2014 roku zgromadzali się w 3 Salach Królestwa – 2 na wyspie Malta (Marsa i Mosta) i 1 na Gozo (Rabat).

  Biblijna Szkoła Strażnicy – Gilead (ang. Watchtower Bible School of Gilead) – szkoła kształcąca misjonarzy Świadków Jehowy, założona przez Towarzystwo Strażnica w 1943 roku w South Lansig, stanie Nowy Jork w USA. Obecnie mieści się ona w Centrum Szkoleniowym Świadków Jehowy w Patterson w stanie Nowy Jork. Program szkolenia oparty jest przede wszystkim na Piśmie Świętym a koncentruje się ono na działalności ewangelizacyjnej. Pieczę nad Szkołą Gilead sprawuje Dział Szkoleń Teokratycznych pod nadzorem Komitetu Nauczania Ciała Kierowniczego. 14 września 2013 roku naukę zakończyła 135 klasa, którą ukończyło 48 studentów skierowanych do 24 krajów świata.Valletta (malt. Il-Belt Valletta) - stolica Malty położona na półwyspie Sciberras pomiędzy dwiema zatokami Grand Harbour i Marsamxett Harbour. Jest najdalej wysuniętą na południe europejską stolicą. Siedziba gminy o tej samej nazwie.

  Spis treści

 • 1 Historia
 • 2 Statystyki
 • 2.1 Liczba głosicieli – zestawienie
 • 3 Uwagi
 • 4 Przypisy
 • 5 Bibliografia
 • 6 Linki zewnętrzne


 • Podstrony: 1 [2] [3] [4]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Strażnica Zwiastująca Królestwo Jehowy (ang. The Watchtower Announcing Jehovah’s Kingdom) – czasopismo religijne wydawane od lipca 1879 roku przez Towarzystwo Strażnica, oficynę wydawniczą Świadków Jehowy. Jest wydawane jednocześnie w 254 językach. Rocznik „Strażnicy” zawiera 18 numerów w dwóch wydaniach: wydanie dwumiesięczne „do rozpowszechniania” (osiąga przeciętny nakład około 59 000 000 egzemplarzy co czyni je czasopismem o najwyższym nakładzie na świecie) i „Strażnica” (wydanie do studium), która ukazuje się jako miesięcznik o przeciętnym nakładzie około 15 252 000 egzemplarzy. „Strażnica Zwiastująca Królestwo Jehowy” jest jedynym, regularnie wydawanym w około 50 językach periodykiem.
  Rabat albo Victoria (malt. Ir-Rabat Għawdex, hist. Città Victoria) - miasto w Republice Malty, stolica wyspy Gozo, ok. 6,5 tys. mieszkańców. Siedziba gminy o tej samej nazwie.
  Mosta - miejscowość w środkowej części Malty. Ma 19 008 mieszkańców Siedziba gminy o tej samej nazwie. Drugie co do wielkości miasto kraju.
  Maltański to język z grupy semickiej rodziny afroazjatyckiej. Maltański jest używany m.in. przez około 350 tys. osób na Malcie, gdzie jest językiem urzędowym.
  Malta – największa z wysp w archipelagu Wysp Maltańskich, należącego do Malty. Krajobraz wyspy zdominowany jest przez pasma niskich wzgórz o pokrytych polami stokach.
  Świadkowie Jehowy w Australii – wspólnota 66 023 aktywnych Świadków Jehowy (głosicieli) w Australii, należących do 801 zborów. W 2012 roku na corocznej uroczystości Wieczerzy Pańskiej (Pamiątce) zebrało się 115 533 osoby. Działalność miejscowych wyznawców koordynuje Biuro Oddziału w Ingleburn.
  Pionier – ochrzczony głosiciel wyznania Świadków Jehowy, który na działalność ewangelizacyjną przeznacza określoną liczbę godzin w miesiącu lub roku (inna nazwa to głosiciel pełnoczasowy).

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.041 sek.