• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Świątynia pierwotnego zła

  Przeczytaj także...
  Komputerowa gra fabularna (ang. computer Role Playing Game, w skrócie cRPG) – gatunek gier komputerowych, pierwotnie tworzonych na komputery osobiste i inne domowe komputery. Pierwsze gry cRPG były inspirowane przez wczesne tradycyjne RPG, w szczególności przez system Dungeons & Dragons i starały się być dla gracza podobnym doświadczeniem.Gry-Online (zapis stylizowany GRY-OnLine) – polska strona internetowa poświęcona grom komputerowym. Strona została założona 1 stycznia 2001 jako serwis informacyjny. Jego redaktorem naczelnym jest Łukasz Malik. Siedziba redakcji znajduje się w Krakowie. Jedną z większych części serwisu jest Encyklopedia Gier. Wielka Encyklopedia Gier co roku (do 2009) była wydawana przez firmy Gry-OnLine S.A. i Axel Springer w wersji płytowej.
  Język polski (polszczyzna) – język naturalny należący do grupy zachodniosłowiańskich (do których należą również czeski, słowacki, kaszubski, dolnołużycki, górnołużycki i wymarły połabski), stanowiących część rodziny indoeuropejskiej.

  Świątynia pierwotnego zła (ang. The Temple of Elemental Evil) – komputerowa gra fabularna nieistniejącej firmy Troika Games. Jest to odtworzenie modułu Dungeons & Dragons o tym samym tytule korzystając z zasad wersji 3.5. Gra została wydana przez Atari 16 września 2003 roku.

  Ten artykuł opisuje ważne wydarzenia w 2003 roku w grach komputerowych i wideo. Zapoznaj się również z: Historia gier komputerowych.

  Świątynia pierwotnego zła jest pierwszą grą komputerową opartą na Dungeons & Dragons, której akcja dzieje się w świecie Greyhawk.

  Jest to jedyna gra komputerowa oparta na mechanice D&D 3.5 w której występuje walka turowa. Pozwala to na praktycznie dokładne przeniesienie zasad gry na ekran komputera. Gra została generalnie pozytywnie oceniona przez recenzentów.

  Przypisy
  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.011 sek.