• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Ślad na ziemi

  Przeczytaj także...
  Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.Odcinek – w geometrii część prostej zawarta pomiędzy dwoma jej punktami z tymi punktami włącznie. Odcinek w całości zawiera się wewnątrz tej prostej.

  Ślad na ziemipolski serial telewizyjny z 1978 roku. Składa się z siedmiu odcinków.

  Opis fabuły[]

  Serial przedstawia historię ludzi budujących wielki zakład przemysłowy. Ukazuje on obraz zmian, zachodzących w społeczeństwie po 1970 roku. Bohaterami serialu są ludzie z różnych części kraju i różnych środowisk. Na budowę trafiają w różny sposób – jedni przez przypadek, inni – szukając większej pensji. Każdy odcinek ma swego bohatera. Serial niesie ważne przesłanie – każdy odcinek pokazuje, jak praca na budowie zmienia ludzi...

  Lista odcinków[]

  1. Babranie w błocie[]

  Na budowę huty trafia młody inżynier-geodeta. Początkowo niechętny nowemu zajęciu, chcący jak najszybciej uciec z budowy, z czasem coraz bardziej wciąga się w pracę. Na jednym z zebrań publicznie ujawnia nie do końca uczciwe działanie niektórych kierowników przedsiębiorstwa.
  Obsada aktorska:

  2. Chłopcy zwerbowani[]

  Bohaterem drugiego odcinka jest Marian Matyja, mający za sobą kilkuletni pobyt w więzieniu. Stara się pracować dobrze, ale nie angażuje się w żadne spory ani konflikty. Jego podejście zmienią dopiero wydarzenia związane z jednym z brygadzistów, który nie pozwalał kierowcom wywrotek na fałszerstwa.
  Obsada aktorska:

  3. Rzeźba z betonu[]

  Marek Żebro po powrocie z wojska zorientował się, że żona go porzuciła, a dziecko wychowuje babcia. Postanawia poszukać szczęścia na budowie huty, jako kierowca samochodu-betoniarki. Nie mogąc się pogodzić z marnotrawieniem niewykorzystanego betonu wymyśla sposób, jak temu zapobiec. Kierownik jest jednak przeciwny jakimkolwiek zmianom...
  Obsada aktorska:

  4. Wysoki komin[]

  Historia robotnika Witolda Berdzika pracującego przy wznoszeniu 300-metrowego komina. W trakcie próby wjazdu na górę następuje awaria prądu i Berdzik wraz z trzema kolegami zostają uwięzieni w windzie. Berdzik stara się podtrzymywać na duchu marznących.
  Obsada aktorska:

  5. Złote gody[]

  Jasparski, Sekretarz Komitetu Zakładowego Partii, oraz jego brat, kierujący wywrotnicą rudy, biorą udział w uroczystości złotych godów rodziców. W jej trakcie otrzymują wiadomość o poważnej awarii na budowie. Obydwaj ruszają na miejsce.
  Obsada aktorska:

  6. Pięć stów[]

  Janek Turkawiec, operator dźwigu, popada w konflikt z kolegami z brygady, którzy podejrzewają go o próbę wyłudzenia pieniędzy. W dodatku podczas gdy Turkawiec kierował dźwigiem, o mało nie doszło do wypadku.
  Obsada aktorska:

  7. Zmęczeni inżynierowie[]

  Młody inżynier Marczak, chcąc przyśpieszyć budowę suwnicy bramowej, wpada na pomysł, by zbudować ją obok miejsca, w którym docelowa ma stać, a następnie przesunąć we właściwe miejsce. Nie mając pełnych uprawnień, prosi inżyniera Rybackiego, by to on firmował pomysł swoim nazwiskiem. Ten jednak odmawia.
  Obsada aktorska:

  Linki zewnętrzne[]

 • Ślad na ziemi w bazie filmpolski.pl • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.023 sek.