• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Łukasz Polański

  Przeczytaj także...
  Gabriela Polańska, z d. Wojtowicz; (ur. 27 listopada 1988 w Rzeszowie) − polska siatkarka grająca na pozycji środkowej, a wcześniej atakującej.Mistrzostwa Europy Kadetów w Piłce Siatkowej 2007 - VII. edycja mistrzostw, które odbyły się w Austrii w Wiedniu i Krems, w dniach od 11 do 16 kwietnia 2007 roku. Mistrzem Europy kadetów została drużyna Francji.
  Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.

  Łukasz Polański (ur. 29 stycznia 1989 w Warszawie) – polski siatkarz grający na pozycji środkowego. Od sezonu 2016/2017 występuje w drużynie Effectora Kielce . Były reprezentant Polski kadetów i juniorów.

  Życie prywatne[]

  Od 2013 roku jego żoną jest siatkarka – Gabriela Polańska, mają syna Kubę (ur. 2 grudnia 2013).

  Effector Kielce Świętokrzyska Siatkówka SA – polski męski klub siatkarski z siedzibą w Kielcach. Został założony w 2007 roku pod nazwą Fart Kielce, pod którą występował do końca sezonu 2011/2012.Środkowy – pozycja na boisku w siatkówce. Głównym zadaniem środkowego jest blokowanie ataków przeciwnika oraz atak z pierwszego tempa (popularnej krótkiej). Nie gra on w obronie i zmienia go libero. Jest to bardzo specyficzna pozycja, na której w zawodowej siatkówce grają zazwyczaj zawodnicy najwyżsi na boisku. Musi dochodzić do bloku na skrzydłach oraz bardzo szybko iść na krótką.

  Sukcesy klubowe[]

  Mistrzostwo Polski:

 • Bronze medal with cup.svg 2013
 • Sukcesy reprezentacyjne[]

  Mistrzostwa Europy Kadetów:

 • Silver medal europe.svg 2007

 • Przypisy
  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Mistrzostwa Europy kadetów w piłce siatkowej – międzynarodowe rozgrywki siatkarskie organizowane cyklicznie (od 1995 co 2 lata) przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) dla narodowych reprezentacji kadetów do lat 19 ze wszystkich europejskich krajowych związków piłki siatkowej.
  Warszawa; miasto stołeczne Warszawa, w skrócie m.st. Warszawa – stolica i największe miasto Polski, położone w środkowo-wschodniej części kraju, na Nizinie Środkowomazowieckiej, na Mazowszu, nad Wisłą. Od 2002 r. miasto stołeczne Warszawa jest gminą miejską mającą status miasta na prawach powiatu.
  Piłka siatkowa, siatkówka – sport drużynowy, w którym (w tradycyjnej, klasycznej odmianie tj. siatkówce halowej) uczestniczą dwa sześcioosobowe zespoły, w każdym: rozgrywający, atakujący, dwóch środkowych i dwóch przyjmujących oraz libero – na boisku przebywa jednak tylko sześciu zawodników, libero zmienia się najczęściej ze środkowymi, gdy drużyna przyjmuje zagrywkę.
  Mistrzostwa Polski w piłce siatkowej mężczyzn (MP) – cykliczne, krajowe rozgrywki sportowe, organizowane regularnie co roku (co sezon, z kilkoma wyjątkami) przez Polski Związek Piłki Siatkowej (w latach 1929-2000), a od sezonu 2000/2001 przez Profesjonalną Ligę Piłki Siatkowej S.A. dla polskich męskich klubów siatkarskich, mające na celu wyłonienie najlepszego z nich. Od samego początku rywalizacja stojąca najwyżej w hierarchii polskiej piłki siatkowej.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.016 sek.