• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Łona  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]
  Przeczytaj także...
  Absurd i nonsens – pierwszy album szczecińskiego rapera Łony i producenta muzycznego Webbera, wydana 23 marca 2007 r. przez Asfalt Records.Raper, MC – muzyk wykonujący muzykę rap. Muzyka ta jest elementem kultury hip-hop. Pierwsi raperzy zaczęli pojawiać się już w latach siedemdziesiątych w Nowym Jorku, USA. Pionierem gatunku jest DJ pochodzący z Jamajki Clive Campbell znany też jako Kool Herc.

  Łona, właściwie Adam Bogumił Zieliński (ur. 21 maja 1982 w Szczecinie) – polski raper i producent muzyczny.

  Łona jest ze względu na swoje teksty uważany za przedstawiciela tzw. rapu "inteligenckiego".

  Spis treści

 • 1 Biografia
 • 2 Kariera muzyczna
 • 3 Dyskografia
 • 4 Teledyski
 • 5 Filmografia
 • 6 Nagrody i wyróżnienia
 • 7 Przypisy
 • 8 Linki zewnętrzne
 • Nielegal – rodzaj albumu lub utworu muzycznego, który został wyprodukowany z użyciem sampli uzyskanych bez zgody i wiedzy właściciela praw autorskich, a także uiszczenia pochodzących z tego tytułu opłat. Zaangażowanie samych wykonawców w produkcję, wydanie i rozpowszechnianie nagrań wpisuje się w ideę "zrób to sam".O$ka, właściwie Michał Jerzy Ośka (ur. 23 kwietnia 1978 r. w Warszawie), znany również jako DJ 100 Karatów – polski muzyk, kompozytor i producent muzyczny, a także raper. W latach 1997-2000 wraz z Marcinem "Jano" Nowakiem współtworzył duet OMP.


  Podstrony: 1 [2] [3] [4] [5]  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Polska, Rzeczpospolita Polska – państwo unitarne w Europie Środkowej, położone między Morzem Bałtyckim na północy a Sudetami i Karpatami na południu, w dorzeczu Wisły i Odry. Powierzchnia administracyjna Polski wynosi 312 679 km², co daje jej 70. miejsce na świecie i dziewiąte w Europie. Zamieszkana przez ponad 38,5 miliona ludzi, zajmuje pod względem liczby ludności 34. miejsce na świecie, a szóste w Unii Europejskiej.
  Koniec żartów – album szczecińskiego rapera Łony, wydany w 2001 roku przez Asfalt Records. Płytę promują klipy "Rozmowa" oraz "Hiphop Non Stop". Album jest w całości wyprodukowany przez producenta Webbera.
  Uniwersytet Szczeciński – polska wyższa uczelnia publiczna znajdująca się w Szczecinie. Został powołany 1 października 1985 r. na mocy ustawy z 21 lipca 1984 r. Powstał z połączenia Wydziału Inżynieryjno-Ekonomicznego Transportu Politechniki Szczecińskiej oraz Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Szczecinie. W jego skład wchodziły 4 wydziały, 2 instytuty kierunkowe działające na prawach wydziałów oraz pięć jednostek międzywydziałowych. Rektorami byli: prof. dr hab. Kazimierz Jaskot (1985-1989), prof. dr hab. Tadeusz Wierzbicki (1989-1993), prof. dr hab. Hubert Bronk (1993-1999), prof. dr hab. Zdzisław Chmielewski (1999-2005), prof. dr hab. Waldemar Tarczyński (2005-2012). Obecnym rektorem jest prof. dr hab. Edward Włodarczyk.
  Język polski (polszczyzna) – język naturalny należący do grupy zachodniosłowiańskich (do których należą również czeski, słowacki, kaszubski, dolnołużycki, górnołużycki i wymarły połabski), stanowiących część rodziny indoeuropejskiej.
  Kodex – pierwsza część płytowej serii grupy producenckiej WhiteHouse, skupiająca na płycie polskich raperów. Na albumie ukazały się nagrania takich wykonawców jak DonGURALesko, Tede, Fenomen, Fisz, Fokus, O.S.T.R., Peja, WWO i wielu innych. Płyta została wydana w grudniu 2002 roku.
  Machina – czasopismo muzyczne, miesięcznik, wydawane w latach 1995-2002 oraz ponownie od 2006. Od maja 2011 roku czasopismo przekształcono w tygodnik wydawany w wersji elektronicznej, któremu towarzyszył serwis internetowy. Od początku roku 2012 markę "Machina" zredukowano do samego serwisu internetowego.
  Nic dziwnego - album Łony, wydany w 2004 roku przez Asfalt Records. Płytę promowały klipy Rozmowy z cutem oraz Nie ufajcie Jarząbkowi. Reedycja ukazała się w 2011 roku.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.045 sek.