• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Łobżenica - gmina

  Przeczytaj także...
  Województwo wielkopolskie – województwo utworzone w 1999 w środkowo-zachodniej Polsce, na Pojezierzu Wielkopolskim i Nizinie Południowowielkopolskiej, w dorzeczu środkowej Warty; dzieli się na 4 miasta na prawach powiatu, 31 powiatów i 226 gmin, które zamieszkuje 3 447 441 osób (31 marca 2011); siedzibą wojewody i władz samorządu województwa jest Poznań.Wiktorówko – wieś krajeńska w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie pilskim, w gminie Łobżenica.
  Gmina Wysoka – gmina miejsko-wiejska w województwie wielkopolskim, w powiecie pilskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie pilskim.

  Łobżenicagmina miejsko-wiejska w województwie wielkopolskim, w powiecie pilskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie pilskim.

  Siedziba gminy to Łobżenica.

  Według danych z 30 czerwca 2004 gminę zamieszkiwało 9927 osób.

  Witrogoszcz – wieś krajeńska w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie pilskim, w gminie Łobżenica. Nazwa miejscowości pochodzi od staropolskiego imienia Jutrogost.Gmina Mrocza – gmina miejsko-wiejska w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie nakielskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie bydgoskim.

  Struktura powierzchni[]

  Według danych z roku 2002 gmina Łobżenica ma obszar 190,68 km², w tym:

 • użytki rolne: 70%
 • użytki leśne: 19%
 • Gmina stanowi 15,05% powierzchni powiatu.

  Demografia[]

  Dane z 30 czerwca 2004:

  Józefinowo – osada w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie pilskim, w gminie Łobżenica. Miejscowość wchodzi w skład sołectwa Ferdynandowo.Zdroje – leśna osada krajeńska w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie pilskim, w gminie Łobżenica.
 • Piramida wieku mieszkańców gminy Łobżenica w 2014 roku.

 • Piramida wieku Gmina Lobzenica.png

  Sołectwa[]

  Chlebno, Dębno, Dziegciarnia, Dźwierszno Małe, Dźwierszno Wielkie, Fanianowo, Ferdynandowo, Izdebki, Kościerzyn Mały, Kruszki, Kunowo, Liszkowo, Luchowo, Piesno, Rataje, Szczerbin, Topola, Trzeboń, Walentynowo, Wiktorówko, Witrogoszcz, Witrogoszcz-Kolonia.

  Pozostałe miejscowości[]

  Biegodzin, Dziunin, Józefinowo, Lipki, Łobżonka, Łobżonka (osada leśna), Młynowo (osada), Młynowo (osada leśna), Nowina, Piesno, Puszczka, Stebionek, Witrogoszcz-Osada, Zawada, Zdroje.

  Dźwierszno Wielkie – wieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie pilskim, w gminie Łobżenica.Izdebki (niem. Elchenrode), wieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie pilskim, w gminie Łobżenica.

  Sąsiednie gminy[]

  Mrocza, Sadki, Więcbork, Wyrzysk, Wysoka, Złotów

  Przypisy

  Gmina miejsko-wiejska – gmina, w skład której wchodzi miasto oraz wsie. Siedzibą gminy miejsko-wiejskiej jest zazwyczaj miasto, jedynym wyjątkiem jest obecnie gmina Nowe Skalmierzyce, której siedziba mieści się we wsi Skalmierzyce.Dębno (niem. Dembno) – wieś w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie pilskim, w gminie Łobżenica.  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Biegodzin – osada krajeńska w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie pilskim, w gminie Łobżenica. Miejscowość wchodzi w skład sołectwa Witrogoszcz-Kolonia.
  Gmina Złotów – gmina wiejska w województwie wielkopolskim, w powiecie złotowskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie pilskim.
  Liszkowo – wieś krajeńska w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie pilskim, w gminie Łobżenica.
  Stebionek – osada w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie pilskim, w gminie Łobżenica. Miejscowość wchodzi w skład sołectwa Witrogoszcz-Kolonia.
  Kruszki – wieś krajeńska w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie pilskim, w gminie Łobżenica.
  Gmina (od niem. Gemeinde – komuna, społeczność) – wspólnota samorządowa osób zamieszkujących określone terytorium.
  Luchowo – wieś krajeńska w Polsce położona w województwie wielkopolskim, w powiecie pilskim, w gminie Łobżenica przy drodze wojewódzkiej nr 242.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.034 sek.