• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Édouard Mény de Marangue

  Przeczytaj także...
  Beaulieu-sur-Mer – miejscowość i gmina we Francji, w regionie Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże, w departamencie Alpy Nadmorskie.Paryż (fr. Paris) – stolica i największa aglomeracja Francji, położona w centrum Basenu Paryskiego, nad Sekwaną (La Seine). Miasto stanowi centrum polityczne, ekonomiczne i kulturalne kraju. Znajdują się tu liczne zabytki i atrakcje turystyczne, co powoduje, że Paryż jest co roku odwiedzany przez ok. 30 milionów turystów.
  Tenis, tenis ziemny – dyscyplina sportowa rozgrywana na korcie tenisowym, polegająca na przebijaniu rakietą tenisową piłki ponad lub obok siatki na pole przeciwnika, w sposób utrudniający jej odbiór. Może być rozgrywana pojedynczo (tzw. singel) lub w dwuosobowych zespołach zawodników jednej płci (debel) lub obu (mikst). Tenis należał do grona letnich dyscyplin olimpijskich w latach 1896-1924. Do ich programu powrócił w 1988 i jest w nim do dziś.

  Édouard Marie Marc Mény de Marangue (ur. 30 listopada 1882 we Paryżu, zm. 23 stycznia 1960 w Beaulieu-sur-Mer) – tenisista reprezentujący Francję. Brązowy medalista z igrzysk w Sztokholmie (1912) w grze deblowej na korcie otwartym w parze z Albertem Canet.

  Albert Canet (ur. 17 kwietnia 1878 we Londynie, zm. 25 lipca 1930 w Paryżu) – tenisista reprezentujący Francję. Dwukrotny brązowy medalista z igrzysk w Sztokholmie w 1912 roku: w grze deblowej na korcie otwartym w parze z Édouardem Mény de Marangue i w grze mieszanej na korcie otwartym w parze z Marguerite Broquedis.

  Występy na letnich igrzyskach olimpijskich[]

  Turnieje singlowe[]

  Turnieje deblowe[]

  Przypisy

  Bibliografia[]

 • Édouard Mény de Marangue na igrzyskach olimpijskich (ang.). sports-reference.com. [dostęp 2012-05-03]. • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.021 sek.