• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Åråsen Stadion

  Przeczytaj także...
  Wielka Brytania, Zjednoczone Królestwo (ang. United Kingdom), Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (ang. United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland) – unitarne państwo wyspiarskie położone w Europie Zachodniej. W skład Wielkiej Brytanii wchodzą: Anglia, Walia i Szkocja położone na wyspie Wielka Brytania oraz Irlandia Północna leżąca w północnej części wyspy Irlandia. Na wyspie tej znajduje się jedyna granica lądowa Zjednoczonego Królestwa z innym państwem – Irlandią. Poza nią, Wielka Brytania otoczona jest przez Ocean Atlantycki na zachodzie i północy, Morze Północne na wschodzie, kanał La Manche na południu i Morze Irlandzkie na zachodzie.Lillestrøm – miasto w okręgu Akershus w Norwegii, stolica gminy Skedsmo. Graniczy ze stolicą kraju, Oslo — jest położone 18 kilometrów od jej centrum. Liczy około 14 000 mieszkańców.
  Lillestrøm Sportsklubb, norweski klub piłkarski z miasta Lillestrøm w gminie Skedsmo, występujący obecnie w pierwszej lidze norweskiej.

  Åråsen Stadion stadion piłkarski, położony w mieście Lillestrøm w Norwegii. Oddany został do użytku w 1951 roku. Od tego czasu swoje mecze na tym obiekcie rozgrywa zespół Lillestrøm SK.

  Pojemność Åråsen Stadion wynosi 12 250 miejsc. Rekordową frekwencję, wynosząca 13 652 osób, odnotowano w 2002 roku podczas meczu pomiędzy Lillestrøm SK a Valarengą Oslo.

  Stadion był jedną z aren piłkarskich Mistrzostw Europy kobiet w 1997 roku. Rozegrane zostały na nim trzy spotkania fazy grupowej oraz jeden półfinał turnieju.

  Vålerengens Idrettsforening Fotball - norweski klub piłkarski z siedzibą w stolicy kraju Oslo, grający w sezonie 2008 w rozgrywkach norweskiej pierwszej ligi - Tippeligaen.

  Przypisy

  1. Åråsen Stadion, Lillestrøm (cz.). www.eurofotbal.cz. [dostęp 2012-11-10].

  Linki zewnętrzne[]

 • The staduim Guide Wielka Brytania
 • (window.RLQ=window.RLQ||).push(function(){mw.log.warn("Gadget \"edit-summary-warning\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"wikibugs\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"ReferenceTooltips\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");mw.log.warn("Gadget \"main-page\" styles loaded twice. Migrate to type=general. See \u003Chttps://phabricator.wikimedia.org/T42284\u003E.");});  w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.01 sek.