• Artykuły
 • Forum
 • Ciekawostki
 • Encyklopedia
 • Ángel Bargas

  Przeczytaj także...
  Niemcy Zachodnie (właściwie Republika Federalna Niemiec) – określenie państwa niemieckiego leżącego w obecnej zachodniej części Niemiec w okresie 1949-1990.29 października jest 302. (w latach przestępnych 303.) dniem w kalendarzu gregoriańskim. Do końca roku pozostaje 63 dni.
  Racing Club de Avellaneda jest argentyńskim klubem piłkarskim z miasta Avellaneda pod Buenos Aires. Założony został 25 marca 1903. Od tej pory zdobył siedem tytułow mistrzowskich a także cztery międzynarodowe w tym Copa Libertadores. W 1983 klub został zdegradowany do drugiej ligi, by ponownie wrócić do czołówki w 1985. W 1999 klub zbankrutował, ale dzięki swoim kibicom wyszedł na prostą.

  Ángel Hugo Bargas (ur. 29 października 1946 w Buenos Aires) – argentyński piłkarz, grający podczas kariery na pozycji prawego obrońcy.

  Kariera klubowa[]

  Ángel Bargas rozpoczął karierę w klubie Racingu w 1965. Kolejnym klubem Bargasa była Chacarita Juniors Buenos Aires, w której występował w latach 1966-1972. Z Chacaritą zdobył jedyne w jej historii mistrzostwo Argentyny w turnieju Metropolitano 1969. Ogółem w latach 1965-1972 w lidze argentyńskiej rozegrał 227 meczów, w których strzelił 4 bramki.

  Football Club de Metz – francuski klub piłkarski grający w mieście Metz (departament Mozela), założony w 1932 roku.Argentyna (Argentina, Republika Argentyńska – República Argentina) – państwo w Ameryce Południowej, nad południowym Atlantykiem. Graniczy z Chile na zachodzie, Boliwią i Paragwajem na północy, Brazylią i Urugwajem na północnym wschodzie. Argentyna rości pretensje do archipelagu Falklandów oraz części Antarktydy. Nazwa pochodzi od łacińskiego argentum (srebro), którym Indianie obdarowali hiszpańskich rozbitków Juana Díaza de Solís. Pod względem wielkości Argentyna jest ósmym krajem na świecie i drugim w Ameryce Południowej (biorąc pod uwagę liczbę ludności i powierzchnię), jednakże biorąc pod uwagę także terytoria sporne do których Argentyna rości pretensje: Falklandy/Malwiny, Georgię Południową, Sandwich Południowy, Islas Auroras wraz z Orkadami Południowymi, Szetlandami Południowymi oraz z częścią Antarktydy administrowanej przez Argentynę na mocy Traktatu Antarktycznego powierzchnia łączna kraju wynosi 3 761 274 km², co czyni kraj ten ósmym na świecie pod względem powierzchni. Terytorium kraju podzielone jest na 23 prowincje i jedno miasto autonomiczne – stolica kraju Buenos Aires. Argentyna jest członkiem – założycielem Unii Narodów Południowoamerykańskich oraz Mercosur, a także członkiem Organizacji Państw Iberoamerykańskich, Banku Światowego, Światowej Organizacji Handlu, grupy krajów G15 oraz G20. Kraj uznawany jest za mocarstwo lokalne z bardzo wysokim wskaźnikiem rozwoju społecznego. W Ameryce Łacińskiej kraj ten ma piąty nominalny PKB na mieszkańca i najwyższy PKB mierzony parytetem siły nabywczej. Według analityków kraj ten zaklasyfikowany jest do rynków wschodzących, ze względu na wielkość, wysoki wzrost gospodarczy, poziom bezpośrednich inwestycji zagranicznych czy eksport w całości wytworzonych usług i towarów.

  W styczniu 1973 Bargas wyjechał do francuskiego do FC Nantes. Z Nantes dwukrotnie zdobył mistrzostwo Francji w 1973 i 1977 oraz Puchar Francji w 1979. W 1979 przeszedł do trenowanego przez Henryka Kasperczaka FC Metz. W Metzu pożegnał się z pierwszoligową piłką w 1981 z bilansem 252 meczów i 14 bramek. W 1981 odszedł do drugoligowego CS Louhans-Cuiseaux. W Louhans-Cuiseaux grał przez 3 lata do 1984, kiedy to odszedł do beniaminka Division 2 Le Puy. W 1985 zdecydował się zakończyć karierę, jednak po trzech latach powrócił na jeden mecz w barwach Angoulême CFC.

  Asociación Mutual Social y Deportiva Atlético de Rafaela, zwykle zwany w Argentynie jako Atlético de Rafaela, jest argentyńskim klubem sportowym, znanym przede wszystkim ze swojej sekcji piłkarskiej i mającym siedzibę w mieście Rafaela.Club Atlético Chacarita Juniors jest argentyńskim klubem piłkarskim z siedzibą w Buenos Aires. Obecnie klub występuje w drugiej lidze argenyńskiej.

  Kariera reprezentacyjna[]

  W reprezentacji Argentyny Bargas zadebiutował w 1971. W 1974 został powołany na Mistrzostwa Świata. Na Mundialu w RFN Brindisi wystąpił w trzech meczach z: Polską, Brazylią i NRD. Ogółem w barwach albicelestes wystąpił w 30 meczach, w których zdobył 1 bramkę.

  Obrońca – w piłce nożnej zawodnik, który ma za zadanie zapobiegać atakom napastników przeciwnika na bramkę. W dzisiejszym futbolu zadania obrońców wychodzą znacznie poza zwykłe bronienie własnego pola karnego.X Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej odbyły się w dniach 13 czerwca – 7 lipca 1974 roku, w RFN i Berlinie Zachodnim. Pierwsze miejsce zajęła reprezentacja RFN, drugie Holandia, trzecie Polska a na czwartym miejscu uplasowali się obrońcy trofeum z Meksyku z roku 1970 piłkarze Brazylii.

  Kariera trenerska[]

  Jeszcze przed zakończeniem kariery piłkarskiej Bargas został trenerem. W latach 1984-1987 prowadził drugoligowy Le Puy. W latach 1987-1991 prowadził trzecioligowe Angoulême CFC. Po powrocie do Argentyny trenował Chacarite Juniors, Newell's Old Boys Rosario i Atlético Rafaela.

  Buenos Aires (hiszp. Pomyślne Wiatry) – stolica Argentyny, największe miasto tego kraju i jedno z największych w Ameryce Południowej.W sezonie 1969 rozegrano dwa turnieje mistrzowskie – stołeczny Campeonato Metropolitano i ogólnokrajowy Campeonato Nacional.

  Bibliografia[]

 • Statystyki na National Football Teams (ang.)
 • Profil
 • Profil
 • Statystyki na fifa.com • w oparciu o Wikipedię (licencja GFDL, CC-BY-SA 3.0, autorzy, historia, edycja)

  Warto wiedzieć że... beta

  Piłka nożna (ang. football, amer. soccer) – gra zespołowa. Fani piłki nożnej twierdzą, że jest najpopularniejszą dyscypliną sportową na świecie.
  Reprezentacja Argentyny w piłce nożnej piętnaście razy startowała w mistrzostwach świata w piłce nożnej, wygrywając ten turniej dwa razy (1978, 1986), a także dwukrotnie zajmując drugie miejsce (1930), (1990). Wygrała także 14 razy Copa America. Argentyna triumfowała również dwa razy na igrzyskach olimpijskich w Atenach w 2004 i w Pekinie w 2008.
  Puchar Francji w piłce nożnej (fra. Coupe de France de football) - cykliczne rozgrywki piłkarskie, organizowane corocznie (co sezon) przez Francuski Związek Piłki Nożnej (FFF) dla francuskich męskich drużyn klubowych (zarówno amatorskich, jak i profesjonalnych).
  Primera División Argentina, najwyższa klasa rozgrywkowa dla klubów piłki nożnej w Argentynie, jej rozgrywki wyłaniają mistrza kraju. W sezonie 2005/2006 występuje w niej 20 zespołów. Rozgrywki są podzielone na dwie równorzędne części: Initial i Final. Initial (sezon otwarcia, od sierpnia do grudnia) oraz Final (sezon zamknięcia, od lutego do czerwca). Na zakończenie sezonu pomiędzy zwycięzcami obu części rozgrywany jest mecz majacy wyłonić mistrza. W Argentynie po wielu latach w sezonie 2011/2012 powróciły rozgrywki pucharowe, czyli Copa Argentina skupiające drużyny Primera División oraz Nacional B. Primera División jest zaliczana przez Międzynarodową Federację Historyków i Statystyków Futbolu do 5 najlepszych lig świata razem z angielską Premier League, hiszpańską Primera División, włoską Serie A oraz niemiecką Bundesligą. Zasady spadku określa tabela trzyletnia, z której dwa najgorsze zespoły są relegowane. Mistrz i wicemistrz 2. ligi awansują bezpośrednio do Primera División, trzecia drużyna rozgrywa dwumecz barażowy z trzecią najgorszą drużyną tabeli trzyletniej.
  Ligue 1 jest najwyższą w hierarchii klasą rozgrywek piłkarskich we Francji, będąc jednocześnie najwyższym szczeblem centralnym (I poziom ligowy). Jej triumfator zostaje mistrzem Francji, zaś najsłabsze drużyny są relegowane do Ligue 2 (II ligi francuskiej).
  Henryk Wojciech Kasperczak (ur. 10 lipca 1946 w Zabrzu) – polski piłkarz i trener, Zasłużony Mistrz Sportu, odznaczony między innymi złotym i srebrnym Medalem za Wybitne Osiągnięcia Sportowe. Piłkarz Roku 1976.

  Reklama

  Czas generowania strony: 0.027 sek.